Kilo Vermede Üstün Başarı

Kilo vermek için uğraşılan saçma diyetler işe yaramadığı gibi sağlığınıza bozmaktadır. Daha etkili bir yöntem ile zayıflamak için yapmanız gereken dengeli beslenmek ve kilo vermeye yardımcı Biber kapsülleri bu iki faktörü dikkata aldığınız taktirde kısa sürede zayıflayacaksınız. Biber haplarının kullanım şekillerine gelince yemeklerden bir saat önce alınırsa daha etkili olacağını söylemek isteriz. Ayrıca hergün aynı saatlerde içilmesi önemlidir.

Biber hapları ile zayıflamak istiyorsanız dediğimiz gibi sadece kullanım şekline özen göstermelisiniz.  Daha sonra iran’dan prasad, 196063 yılları arasında yaptığı yayınlarda bu sendromun demir Değil çinko eksikliğine bağlı olduğunu telkin etti ve mısır, iran, lübnan gibi orta doğu ülkelerinden pek çok benzer bildiriler oldu (lübnan cüceleri, iran cüceleri gibi isimlendirmeler de yapıldı).4′” herhalde bu tablodan, belki başka nütrisyonel eksikliklerin de katkısıyla, her iki mineral eksikliğinin birlikte sorumlu olduğunu kabul etmek doğru olur.

Günümüzde bu bölgede, en azından türkiye’de, bu tabloları sık olarak görmek artık mümkün değildir. Bugün için toprak yeme şeklinde kendini gösteren pika primer sebep değil demir eksikliğinin sonucu kabul edilmektedir. Demir eksikliğinin erken evrelerinde demir depoları azalmıştır, fakat henüz anemi gelişmemiştir.

Demir eksikliği ağırlığına ve süresine göre 4 aşamada evrelendirilirse hemoglobin düşmesi 3.evrede başlamaktadır. Birinci evrede depo demiri, ikinci evrede transferrinin saturasyonu (doygunluk derecesi) azalmakta; üçüncü evrede hemglobin düşmeye başlarken dördüncü evrede mikrositer anemi gelişmektedir. Nedenler  yetersiz alım. Diyetin demirden fakir ve emilimi iyi olmayan demir içeren gıdalardan oluşması ile ortaya çıkar. Demir eksikliğinin en yaygın sebebidir. Diğer vitamin ve mineral eksiklikleri ile birlikte olabilir. Yukarıda belirttiğimiz gibi çocuklarda çinko eksikliği eşlik edebilir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın