Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiye Biber Hapı

Kilo vermek isteyenlere tavsiye biber hapı Umman gibi bir üçüncü dünya ülkesi, sağlık için yılda kişi başı sadece 334 dolar harcarken ve listede sekizinci sırayı alırken ABD’nin bu miktarın on katından fazla para harcayıp listenin otuz yedinci sırasında yer alması bizim için bir uyan çağrısı olmalıdır. Sağlığa harcadığımız para göz önünde bulundurulduğunda, dünyadaki en sağlıklı ülke olmamız gerekmez mi? Değiliz. bu çalışmalar çerçevesinde en fazla para harcanan hastalık obezite‘ dir. Fakat biber hapı sayesinde bu miktar oldukça aşağı düşmüştür.

Ergenlik çağında ve yirmili yaşlarındaki insanların, sağlıklarının zirvesinde olmaları gerekir, değil mi? Bizim toplumumuzda öyle değil. Los Angeles’ta bu yaş grubundaki kaza kurbanları üzerinde yapılan otopsiler, yaklaşık yüzde 80’inin kalp hastalığının erken evrelerinde olduğunu gösterdi; yüzde 15’inin atardamarlarının yarısından fazlası tıkalıydı. Bu insanlar kazalardan sağ kurtulmuş olsalardı, bir kalp krizinin kurbanı olmaları muhtemeldi. Büyük olasılıkla sağlıklı görünüyor, normal yaşamlar sürdürüyorlardı, ama kesinlikle sağlıklı değillerdi. Bu hastalıkların başında yer alan obezite için biber form hapı kullanmak yerinde olacaktır.

Burada önemli olan bakış açısıdır. Sağlıksız arkadaş ve komşularımızla kıyasladığımızda, bizim sağlığımız da onlardan pek farklı değil. Alerjiler, soğuk algınlıkları, grip, artirit, prematüre yaşlanma, tüm bunlar bize son derece normal görünüyor. Çünkü bunlar toplumumuzda öyle yaygın ki, artık hastalıkların yaşamlarımızın kaçınılmaz, doğal ve “normal” bir parçası olduğuna inanmaya başladık. Fakat bu hastalıkları bir kenara bırakın ve obeziteye biber hapı ile önlem almaya bakın.

İşlev gösterebilmeyi sağlıklı olmakla karıştırıyoruz. “Hastalığı,” yatağa veya eve bağlı olmakla, “sağlığı” ise normal aktivitelerimizi normal bir şekilde yapabilmekle özdeşleştiriyoruz. Sağlıklı olmak, sadece etrafta gezebilmek ve bariz hastalık semptomlarından yoksun olma değildir. Sağlıklı olmak, genetik kapasitenin izin verdiği en yüksek seviyede işlev göstermektir. Kilo verenler için ise biber hapı ideal kiloya kavuşmaktır. Yaşamın diğer alanlarında da olduğu gibi, sorunun farkına varıp kabullenmek savaşı kazanmanın yarısıdır. Ne yazık ki, biz gün geçtikçe daha çok hastalanan hastalıklı bir toplumuz ve daha kötüsü, bunun farkında bile değiliz. Biran evvel farkına varın biber hapı kullanmaya başlayın.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın