Kilolarınız Sizi Strese mi Sokuyor?

Uzmanlar kilo vermek için strese girenlerin daha fazla kilo aldıklarını bildirdi. Stresin daha fazla yemek yedirdiğini ve vücutta daha çabuk yağ depoaladığını belirttiler. Fakat biber kapsülleri stresin bir numaları düşmanıdır. Stres ve depresyonun özellikle kadınları olumsuz yönde etkileyerek geniş bir kalçaya sahip olmalarına neden olamkatadır.

Ancak bu dönemlerde biber hapı kullanımı zayıflamanızı sağlayarak kısa sürede forma girmenizi sağlayabilir. Sizi daha rahat ve huzurlu hissettirecektir. Mutlaka kullanmanızı önermekteyiz. Fazla kilolardan sağlıklı bir biçimde kurtulmak için biber hapları uygun yöntemdir. Streseten kurtulmak için biber hapı’ na uygun egzersizler uygulanabilir.

Ve bu kıskacın arasındaki kişi de şişmanlamaktadır. Bir dizi kültürel değişim halihazırdaki mevcut durumun sorumlusu olmalıdır. Kadınların iş dünyasına toplu bir şekilde girmesi aile mutfağını etkilemiştir.

O kadar ki, 1970′ li yılların başlangıcında ailedeki bir anne günde ortalama iki saatini yemek hazırlamakla geçirmekteyken, artık bu süre sadece yirmi dakikaya düşmüştür. Yemeğin yapısı da köklü değişikliklere uğramıştır. İşte, otuz yıl Öncesinde, orta halli bir Amerikalı mutfağında taze ürünler pişiriyorken artık bu öyle olmamaktadır.

Kitlesel sanayileşme nedeniyle fırınların yerini giderek içine bir hazır yemek tabağı sürülüveren mikrodalga fırın almaktadır. Hatta, Amerikalıların yarısına yakını değişik iki tabaktan daha fazla yemek hazırlamasını bilmediklerini ifade etmektedir. New York Times gazetesi yazarı michael pollan, bu köklü kültürel değişimleri ve bunların yurttaşların giysilerindeki beden ölçülerine etkileriyle ilgilenmiştir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın