Kırmızı Biber Etkileri ve Diyet Yöntemleri

Biber kapsülü mutsuzluğumuzun nedeni, varoluş amacımızın peşinden gitmememizdir. Evrensel kanunların bir sonucu olarak sahip olduğumuz bu bilinç durumu, o bilinç durumunun yapmak için yaratıldığı şeyi yaptığı zaman mutlu olmasını da tasarlamıştır. Bu nedenle mutluluk belirsiz ve nasıl bulunacağı belli olmayan bir şey değil, yapmaktan en zevk aldığımız şeyi yaptığımızda bulabileceğimiz bir varoluş durumudur.

Kırmızı biber kapsülü hayatımız boyunca sürekli olarak hayallerimizin peşinden koşmanın ne kadar hayranlık uyandırıcı bir şey olduğunu duyduk. Hayallerinin peşinde koşan insanlar çoğunlukla bir tür kahraman ilan edilirler ve herkes bu insanlara hayranlık duyar. Hayallerimizin peşinden koşmak ve yapmak için yaratıldığımız şeyi yapmak, hemen herkesin hem fikir olduğu bir konu olmasına karşın toplumsal şartlanmalar çoğunlukla hayallerimizin peşinden koşmamıza engel olmaktadırlar.

Acı biber hapı annelerimiz, babalarımız ve kültürümüz bize, kesinlikle iyi niyetle, hayallerimizin peşinden koşmak yerine bizim için hayal edilen şeyi, çoğunlukla da daha güvenli olduğunu düşündükleri şeyi yaşamamızı söylemektedirler. Bu anlamda gerçek kaderimizi izlemek yerine tümüyle yapay ve bize uymayan bir hayali izlemeye zorlanmaktayız. Elbette bu durumun sonucu büyük bir mutsuzluk, amaçsızlık, hastalık ve kısa bir yaşam olmaktadır. Çoğu insan ciddi bir hastalığın pençesine düştüğünde hayatında bir şeylerin ters gittiğini fark etmekte, kaybedecek bir şeyleri olmadığına inanarak hayallerinin peşinden koşmaya başladıklarında ise tümüyle iyileşmektedirler. Bu durumdan da anlayacağınız üzere mutluluğumuzun, sağlığımızın ve uzun yaşamımızın anahtarı, tasarımımızın belirlediği varoluş amacımızı gerçekleştirmekte saklıdır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın