Kırmızı Biber Hapı Zayıflatıyor..

Zayıflamak ve düzgün fiziğe sahip olmak için yapılması gerekenler ve ve bu konuda biber hapının yararları bununla alakalı bazı bilgiler biber hapları ciddi anlamda işe yarıyor. Sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Düzgün fiziğe ve dinç bir görünüme sahip olmanıza sadece biber hapı ile gelebilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulmanın tek yolu dengeli beslenmektir. Dengeli beslenerek hem sağlıklı hemde kilo verebilrisiniz. Fakat bunun gerçekleşmesi meksika biberleri ile olabilir, yani biber hapını düzenli kullanmaya özen göstermelisiniz. önemli yer tutar. Şekerden çok diğer tatlılar, bilhassa pekmez tavsiye edilmektedir.

Şeker, saf karbonhidrattır. Diğer tat vericilerde, karbonhidratın yanında mineraller ve vitaminler de bulunmaktadır. Tuz, mineraldir. Çok tuz tüketimi yüksek tansiyon riskini artırır. Tuzlara guvatrdan korunmak için iyod katılır. Tuz, denizden, gölden ve kayalardan, yabancı maddelerden ayrıştırılarak elde edilir. Buna “rafine tuz” denilir. Rafine tuzun iyotlusu ve iyotsuzu vardır. Besinlerin bileşiminde de tuz vardır. Bazı besinlerde tuz oranı yüksektir. Böyle besinler yemeğe tuz ekleme gereğini azaltır. Limon, sirke gibi ekşilerin katılması durumunda tuzun miktarı azaltılır. Bazı baharatlar da yemeğe katılır.

Bunların başlıcaları kırmızı biber, kara biber, kimyon, kekik, nane, maydanoz, tarçın, karanfil, çörek otu ve vanilyadır. Bunların sağlık bakımından faydaları yanında, yemeklerin kokusunu, lezzetini güzelleştirdiği bilinmektedir. Baharatların tatlarının değişmemesi, kokularının azalmaması, küflenmemesi için kuru ortamda, kapalı olarak saklanması gerekir. Baharat sayılmamakla birlikte yemeğin görünüm ve lezzetini artırıcı olarak sarmısak, soğan, domates ve biber salçası da kullanılır. Yemeklere katılmadıkları hâlde, tere ve roka da hoş koku ve tatlarıyla etli yemeklerin yanında yer alırlar. Dünya üzerinde yenilebilirliği tespit edilen 10.000 civarında değişik türde bitki vardır. İnsanlar bunları çeşitli şekilde inceleyip yemeye çalışırlar. Yediklerimizin çeşitleri zamanla artmıştır ve artacaktır.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın