Kırmızı Biber Hapı

kırmızı biber hapıKırmızı biber hapları çok yararlı bir zayıflama kapsülüdür. Düzgün fiziğe ulaşmanız için en doğal tercih biber kapsülleridir. Acı biber haplarının zayıflamaya etkisi oldukça fazladır. İstediğiniz kiloya gelebilmek için mutlaka doğru beslenmelisiniz.

Hazımsızlık ve sindirim güçlüğü çekenlere biber hapı kullanmalarını öneriyoruz. Son zamanlarda hızla yayılan kilo artışlarına en iyi çözüm yolu biber haplarıdır. Diyelim ki solunum yoluyla içeri girmeye çalışan ve vücuda zarar vereceği tespit edilen yabancı mikroorganizmaların bir kısmı burun içindeki bariyerleri aşabilmeyi başardılar.

Yani engelleri aşıp alveollere (akciğer, bronş, dişeti gibi noktalara) ulaşabildiler. Fagositoz; vücudun tabii müdafaa sisteminin üyeleri olan bazı hücrelerin, dışarıdan giren bakteriyi içlerine alıp öldürmeleri işlemi. Bu hücrelerin en mühim olanları, parçalı çekirdekli akyuvarlar ve monositlerdir.

Kelime anlamıyla fagositoz “yemek” manasına gelmektedir. Yabancı bir partikülün nötrofil tarafından etkisiz hale getirilmesindeki en önemli aşamadır. Sırasıyla partikülün nötrofîle tutunması, hücre içine alınması, fagositik vakuol (fagozom) oluşması ve degranülasyon kademelerinden oluşur.

Fagositoz, kabaca iki kademede gerçekleşir: Bakterinin tanınıp hücreye yapıştırılması ve hücre içine alınıp tahrip edilmesi. I lücrenin bakteriyi yabancı ve zararlı olarak tanıması “kompleman” adı verilen maddeler tarafından sağlanır. Fagositoz yapacak hücrenin zararlı bakteriye doğru hareket etmesine “kemotaksis” denir. Bakterinin hücreye yapışıp içeri alınmasını “opsonin” adı verilen maddeler sağlar ki, bu olaya da “opsoninizasyon” denir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın