Kırmızı Biberin Gençleştirme Formülü

54 yaşındaki Asya kökenli, Amerikalı hastam Lia, birkaç yıl önce bana geldiğinde ince kırışıklıklardan, donuk  yüz renginden ve orta yaşlarında sahip olduğu şişliklerden ötürü üzgündü. Ona yalnızca liposuction ve cerrahinin yardımcı olabileceğini düşünüyordu.

Dikkatle inceledikten sonra alfa lipoik asit, vitamin C ester ve diğer tedavilerin görünüşünde çok büyük gelişme yaratacağını açıkladım. Çok şüpheciydi ve eğer Biber Kapsülü programım işe yararsa beni seçeceğim bir restoranda yemeğe götüreceğini söyledi.

‘Anlaştık,” dedim ve hemen göz çevresindeki ince çizgileri ve şişlikleri iltihaplanmanın diğer sonucu azaltmak için D MAE ile yüzde 15 vitamin C ester içeren alfa lipoik asit kremine ve tüm yüzüne uygulaması için alfa lipoik asite başlattım. Herhangi bir değişiklik gördüğü an beni aramasını söyledim.

Ertesi sabah, büroma girdiğimde çalan telefon beni çok sevindirdi. Lia, göz terapisinin anli iltihapsal etkisinin şimdiden işe yaradığı konusunda beni bilgilendiriyordu. Göz çevresindeki şişliklerin azaldığını gördüğünde inanamamıştı. Üç ile beş gün içinde cildinde daha sağlıklı bir parlaklık olduğunu bildirdi ve bu aslında alfa lipoik asitin dolaşıma yardımcı olduğu anlamına geliyordu. Görüyorsunuz alfa lipoik asit iltihaplanmayı azalttığı gibi yüzde bulunan nitrik oksid synthase denilen ve sirkülasyonu kontrol eden bir enzim üzerinde de kendine özgü bir etkiye sahiptir. Üç ay içinde, ince çizgileri azalmaya başladı ve Lia, sonuçtan memnun olduğunu açıkladı. Bana hala bir akşam yemeği borcu var, fakat ameliyat yerine, doğal antioksidan programa sıkı sıkıya uyması benim için yeterli bir ödül oldu.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın