Kırmızı Biberin Mucize Etkileri

Biber hapı evinin bulunduğu sokağa gelmeden bir durak önce otobüsten inerek yokuşu tırmanmaya başladığında geride kalan yolcular hâlâ arkasından söylenmeye devam ediyorlardı. Her ne kadar uzaktan sarhoş olduğu anlaşılmasa da zaten aşın alkollü olarak bindiği otobüste ceketinin içinde sakladığı cep kanyağını yol boyunca birkaç kez gizlice çıkartıp kafasına dikmişti. Onu görüp söylenmeye başlayan yaşlı kadına bıçkın bir delikanlı arka çıkınca, tüm yolcular birden kendisine yüklenmeye başlamıştı. Önce içki içtiğini inkar etmiş, içtiğinin hasta olduğu için kullanmak zorunda olduğu öksürük şurubu olduğunu iddia etmişti.

Meksika biber kapsülü ancak aşırı alkol kokan nefesi çabasını boş çıkarmış ve bindiği otobüsten yolcular tarafından neredeyse yaka paça atılmıştı. Artık evine kalan bir duraklık mesafeyi yokuş yukarı yürümek zorundaydı.

Nefes nefese kalarak ulaştığı, son bir yıldır yaşadığı apartmanın kapısını hızla iterek içeri girerken son yudumu aldığı kanyak şişesini de alt kattaki komşusunun kapısının önünde bıraktığı çöp sepetine fırlattı. Çarpmanın şiddeti ile devrilen çöp sepetinin içinden dışarı yayılan karpuz kabuklarının üzerindeki yemek artıklarının ekşi kokusu, komşuların birinin mutfağından yayılan ağır yemek kokusuna karışmaya başladı. Ayaklarını sürerek basamakları çıkarken bir yandan da ceplerini karıştırıp anahtarlarını arıyordu.

Acı biber diyeti oturduğu dairenin önüne geldiği sırada içeriden kapıyı açarak kenara çekilen kadın, üzerinde eskimiş yeşil ipekten elbisesi ile ayakta durarak onu süzmeye başladı.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın