Kırmızı Biberin Mucizevi Buluşu

Meksika biber hapı diyeti özel bir diyettir. İnsan DNA‘sı çağdaş çalışma ortamından tümüyle yİten egzersizin yerine geçebilecek başka bir şey sağlayamaz. İnsan metabolizması hâlâ taş devrindeki kıtlık tehlikesiyle baş etmeye programlanmış durumdadır aşırı bolluğun yüküyle baş etmeye değil. Günümüzün yüksek kalorili, tuz ve yağ oranı yüksek ve düşük lif oranlı beslenmesiyle başa çıkaçak yöntemleri üretmek için evrim çok yavaş işliyor. Beden tütün, aşırı alkol ve yasa dışı uyuşturucuların etkileriyle mücadele edecek yeni enzimlere sahip değil. Sinir sistemi koca dişli kaplan tehdidine nasıl tepki vereceğini hatırlıyor ama öfkeli patron ya da iş çıkışı trafiğiyle nasıl baş edeceğini bilemiyor. Endüstriyel kirlilik çevreyi değiştirirken toksin bolluğu insan genleri ve insan sağlığı için yeni zorluklar doğuruyor. Bu zorlukları hafifleten biber kapsülü geliştirilmiştir.

Moleküler tıp, genetik mühendisliği klinik bir gerçeklik yapmak üzere ancak taş devri genlerini uzay çağı standartlarına taşıyamaz. Bilim genlerinizi yeniden düzenleyemeyeceğinden doğanın dengesini korumanın tek yolu daha doğal bîr yaşam tarzı benimsemektir.

Neyse ki tarlalara, hele ki otla kaplı çayırlara dönmeden de acı biber hapı ile sorunlarınızı çözebilirsiniz. Bölüm 12 iyi beslenme ve etkili bir stres kontrolünün nasıl yardımcı olacağını açıklıyor. Egzersize gelince birinci zorluk egzersizin, işleri daha da kötüleştiren uzaktan kumandalarla televizyondan maç seyretmek olduğu fikrini kafamız dan atmaktır. Hareketsiz yaşantılarımızdan elde ettiğimiz kötülükler aşırı ya da uygun olmayan egzersizin neden olabildiği kas acıları ya da ağrıları değil egzersiz yapmamaktan kaynaklanan kalp krizleri, inmeler, yüksek kan basıncı, diyabet, obezite, kırılgan kemikler ve zihinsel gerilik. Bedenin kullanılmaması bedenin kötüye kullanılmasıdır.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın