Kırmızının Astrolojideki ve Zayıflamadaki Yeri

M. Jyotish ile diğer astroloji yöntemlerinin farkı: Pek çok kültürde farklı astrolojik yöntemler kullanılmış ve bir kısmı günümüze kadar gelmiştir. Batı dünyasının kullandığı astrolojik yöntemleri tamamen inkâr edemeyiz. Ancak kesinlik açısından ayrıntılı olay tarihleri vermekte, M. Jyotish kadar isabetli değildir.

Ayrıca Batı astrolojisi sorunlara teşhis koyabilse bile, tehlikeleri gidermek için köklü çareler henüz önerememektedir. Bu yüzden doğunun tedavileri batı için her zaman açıklanamaz, akıl almaz mistik bir gizem olmaya devam etmektedir Biber Hapı da doğunun mucizevi çözümlerinden biridir. Her ne kadar Jyotish öngörülerde ve geleceği olumlu yönde etkilemek için birtakım yaklaşımlarda bulunursa da, orijinal Jyotish kitaplarında geçmiş, şimdiki zaman ve gelecekle ilgili tasarrufun, sonuçta, Yaratan’a ait olduğu vurgulanır.

Jyotish ile insan bedeninin bağlantısı: Dr. Tony Nader Vedin İnsan Fizyolojisindeki Keşfi adlı kitabını Hindistan’da tanıtırken severek vurguladığı bir örnek vardı. Dr. Tony Nader’in buluşuna göre insan beynindeki çekirdekler ve merkezler Güneş Sistemi ‘ndeki gezegenlerin yerleşimine benzer bir konumdadır ve her biri bir gezegene karşılık gelir.

Jyotish’e göre Mars gezegeninin insan üzerine çeşitli etkileri söz konusudur. Bunlardan bir bölümü de kaza, düşme, çarpma gibi eğilimlerdir. Mars gezegeni kırmızı olan tek gezegendir, Güneş Sistemi içinde belli bir büyüklük, yörünge ve konuma sahiptir. Beyin küresi içinde de nukleus rubrum (kırmızı çekirdek) adı verilen, büyüklük ve yerleşim olarak aynen Güneş Sistemi’ndeki Mars’ın bulunduğu konuma denk gelen bir oluşumn vardır. Beynin içinde kırmızımsı olan tek oluşum budur. Bu yüzden Latince’de kırmızı çekirdek adı verilmiştir. Bu merkeze deneysel olarak elektriksel bir uyarı verildiğinde baş dönmesi, denge kaybı ve buna bağlı olarak düşme, çarpma ve yaralanmalar olmaktadır. Yani siz Mars gezegeninin etkisi altında bulunduğunuzda veya bunun küçük örneği olan, nukleus rubrum uyarıldığında ortaya çıkan sonuç aynıdır. Kırmızı olan bir diğer mucizevi nesne daha vardır. Bu da kırmızı biberlerden elde edilen Acı Biber Hapı ‘dır

Etiketler: , ,

Yorum yapın