Kolay Hazmedilen Yemekler

Kolay hazmedilen yemeklerMidede bulunan yağlar mide usaresinin ayrılmasını geciktirir, bu ise en kolay hazmedilen yemeğin bile sindirilmesini engeller. Diyet sırasında kolay hazım için biber form hapı‘ ndan destek alın. Geciktirme işlemi 2 saat ve fazla devam edebilir. Diğer bir deyişle, kaymak, tereyağı, bitkisel yağ, yağlı et vs gibi ürünler aynı anda ceviz, peynir, süt, yumurta etle birlikte tüketilmemeli. Bu gıdaları biber hapı ile diyet yaparken fazla tüketmeyin. Bu bağlamda yağ içeren gıda ürünleri (ceviz, peynir, süt) yağ içermeyen proteinli ürünlere kıyasla sindirim için daha fazla zaman gerektiriyor.

Nişastalı olmaya, yeşil sebzeler‘ in yağların yavaşlatıcı işlevine karşı etkili olduğu bilinmekte. Bu sebeple bu gıdaları biber kapsülü takviyeli zayıflama programlarında tüketebilirsiniz. Dolayısıyla proteinli yağ tüketiyorsanız, protein hazmını yavaşlatıcı etkilerini bol oranda yeşil sebze yiyerek bitaraf edebilirsiniz.

Midede işleyen ve protein sindiriminin ilk aşamasını oluşturan zor maddelerin daha basit maddeye ayrışımı ile ilgili aktif faaliyet pepsin fermentinin etkisi altında gerçekleşir. Proteinler yenildiğinde mide usaresi ekşidir, çünkü midenin sindirim fermenti pepsin ve indükte otolizi aktif hale getirmesi için olumlu ortam yaratması gerekiyor. Bu durumun zararlı etkilerinden korunmak için biber hapı kullanın.

Pepsinlerin ekşi ortamlarda aktif olduğundan dolayı birçoğu, ekşi ürünleri (ekşi ve yarı ekşi meyveler) proteinle birlikte tüketerek proteinin hazmedilmesini kolaylaştıracağı yönünde yanılgıya düşerler. Gerçekte ise aksine, ekşi ürünler mide usaresinin ayrılmasını geciktirirler. İlaç ve meyve asitleri, pepsinlerin ayrılmasını azaltarak, mide usaresini değiştirirler.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın