Kolay Zayıflama

kolay zayıflamaFazlalıklarınızdan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız mutlaka doğru adımlar atılmalıdır. Şişman ve çirkin biri olmak istemiyorsanız mümkün olduğunuz kadar düzgün beslenmeye özen göstermelisiniz. Boza; darı, buğday, pirinç gibi tahıllar temizlendikten sonra kırılıp su katılarak pişirilir.

İçine az şeker konduktan sonra laktik asit bakterileri ve ekmek mayası karışımı ile mayalandırılır ve sütten biraz daha koyu kıvamda, mayhoş tatta, çok hafif alkollü bir içecek haline getirilir. Boza bu nitelikleriyle probiyotik bir ürün sayılır. Diğer probiyotik ürünlerde olduğu gibi boza sağlığın korunması ve bazı hastalık risklerinin azaltılmasına katkı sağlar.

Bozada bulunan insan kaynaklı yararlı bakterilerin en önemli etkinliği sindirim sisteminin sağlığının korunmasıyla ilgilidir. Bozadaki yararlı bakteriler midenin asitliğinden etkilenmeden kalın bağırsağa geçerler. Burada daha da çoğalarak zararlı bakterileri etkisiz hale getirirler. Böylece bağırsak enfeksiyonları adı altında toplanan kanlı ishal, tifo, paratifo, kolera gibi hastalıkların önlenmesinde katkı sağlar.

Sağlıklı bir diyet ve biber hapı destekli zayıflama kolaylıkla forma girmenizi sağlayacaktır. Kilolarınızdan kısa zamanda kurtulmak için mutlaka biber kapsülleri kullanılmalıdır. Fazla kilolara karşı en etkili çözüm yolu kesinlikle biber kapsülleridir. İstediğiniz fiziğe kısa zamanda forma gireceksiniz.

Bağırsaklarımız bağışıklık sistemimizin önemli bölümünü oluşturur. Probiyotik bakteriler bağışıklığı güçlendirirler. Bağırsakta toplanan atıklardan enzimlerin etkisiyle kanser yapıcı öğeler üretilir. Probiyotik bakterilerin bağırsakta çoğalması sonucu barsak florasının asitliği artar. Asitli ortamda enzimlerin etkisi durduğundan kanser yapıcı öğeler üretilemez.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın