Koyu Renkli Mantarlar Daha İyi

Mantarın besin değeri koyu renkli, kahverengi tonlu olması ile yakından ilgilidir. Bu nedenle koyu renkli mantarları beyaz olanlara tercih edin. Mantarlar bir sebze olmasından ziyade mantar kimlikleri ile tanınır ve ön plandadır. Kök kısmı, yaprakları, çiçekleri ve çekirdekleri bulunmaz. Dünyanın pek çok yerinde farklı türleri ile üreyen bir mantardır.

Son 20 yıl zarfında kanser araştırmaklarının pek çoğunda, içermiş olduğu zengin fitonutrient yani bitkisel besin maddesi kompozisyonu ile kanser araştırmalarının en fazla yapıldığı, üzerinde çalışıldığı gıda maddesi olmuştur. Özellikle, içermiş olduğu polisakkarit ve beta glukan karbonhidrat maddeler tıp ve gıda araştırmacıları tarafından en fazla üzerinde durulan maddeleridir. Östrojen hormonu olarak adlandırılan kadınlık hormonunun vücutta fazla birikimi ve dolaşımının düzeli ve yeterince sağlıklı gerçekleştirilmemesine bağlı olarak ortaya çıkan göğüs ve meme kanserlerine karşı mantar başlı başına koruyucu etki gösterebilmektedir. Bu nedenle Acı Biber Hapı kullanarak zayıflamayı karar almış kadınların menülerine mantarı ekleyerek gögüs kanserinden korunmalarını destekliyoruz. Zira mantarda bulunan maddeler östrojen artışını kontrol etmekte ve kandaki östrojen dolaşımını düzenlemektedir. Mantar bu etkisini aromataz (estrogen synthase) adında östrojen üretiminde görevli enzimi baskılamak suretiyle gerçekleştirmektedir.

Mantarda bulunan besin elementlerinin zenginliği ve sağlığınız açısından taşıdığı önem gerçekten şaşırtıcıdır. Öncelikle bu gıda maddesi selenyum, riboflavin, pantotenik asit, bakır, niasin, potasyum ve fosfor yönünden oldukça zengindir. Bu besin elementlerine kısaca değinecek olursak, öncelikle selenyum en kuvvetli antioksidant minerallerdendir. Bu maddelerin alımı kırmızı biber hapıyla zayıflamada sağlığın daha iyi olmasını desteklemek açısından oldukça önemlidir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın