Lif Almak İçin Meyve Tüketmek

5 Elma 1 adet orta boy kabuklu elmayı günlük tüketerek 6 g ve (81 kalori, 0 g yağ) iki adet kabukluyu tüketerek ise 12-15 gram lif almış olursunuz. Günlük tüketmeniz gerekli lif miktarınız 20-30 gramdır. Lifler kanınızdaki toksinleri, toksik radikalleri bağlayarak idrar ve dışkı ile vücuttan dışarı atar. Ayrıca kabızlık, mide ve bağırsak kökenli kanserler, basur (hemoroid), divertikül şeklindeki sindirim rahatsızlıklarına yakalanma riskinizi azaltır. Kan şekerinizi kontrol ederek Diyabete yakalanma riskini azaltır. Alerji ve iltihaplanmaya karşı korunma sağlar. Tüm bu sağlıklı etkiler lifin Kırmızı Acı Biber Hapı ile beraber tüketilmesinin son derece sağlıklı olduğunu gösterir.

Kayısı 3 adet orta boyda 51 kalori ve 0 g yağ. Beta karoten yönünden oldukça zengindir. Beta karoten A vitamininin ön yapımcısıdır. A vitamini ise göz sağlığınız ve bağışıklığınızın güçlenmesi için şart olan bir vitamindir. Günlük 3 adet orta boy kayısı tüketimi ile günlük A vitamini ihtiyacınızın %35’ini karşılayabilirsiniz.

Muz 1 adet orta boyda 105 kalori ve 0 g yağ. Mükemmel bir potasyum kaynağıdır. Potasyum kalp kasının daha rahat ve sağlıklı çalışmasını sağlar. Kalp sağlığı için anahtar mineraldir. Ayrıca her bir orta adet muz (kabuksuz) 2 g lif içerir. Lifli yapısı ile de kanınızı ve bağırsaklarınızı iltihap yapıcı maddeleri kendine bağlamak suretiyle temizler.

Böğürtlen 1 su bardağı dolusunda 74 kalori ve 0 g yağ. 1 su bardağı dolusu miktarı günlük tüketerek aynı anda 10 gram lif almış oluyorsunuz. Çözünür lif yönünden zengin olması en önemli avantajı. Zira çözünür lifler suda çözünme yeteneklerinden dolayı mide ve bağırsaklardan emilerek kana karışabilmekte ve kandaki fazla şeker, kolesterol ve iltihap yapıcı maddeyi de kendilerine bağlayarak idrar ve dışkı ile dışarı atabilmekte. Yani kanınızın iltihap yapıcı maddelerinden arınabilmesinde böğürtlen son derece mükemmel bir meyve.

Saydığım bu üç meyveyi de biber hapı ile beraber gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Biber hapı zayıflama kapsülü bu meyvelerin vücudunuzda yapacağı iyi etkilerin azalmasına yol açacak herhangi bir karşı-etkiye sahip değildir. Bu nedenle rahatça kullanabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın