Meksika Biber Hapı ile Diyetsiz Zayıflama

Çoğu diyetten farklı olarak Meksika Biber Hapı her gün, öğün başına bir menü sunmaz. Bunun yerine belirli öğün tablosu (bir ara öğünle birlikte günlük dört öğün), yani öğün ve atıştırmalık (ara öğün) için önceden belirlenmiş kalori miktarı (400 kalori) vardır. Bunun yanı sıra ne zaman ne yiyeceğinizi dikte etmiyor, birçok öneride bulunuyoruz.

Tüm öğünler birbi­riyle değiştirilebilir, böylece istediğiniz şekilde bir karışım oluş­turabilirsiniz. Acı Biber Meksika hapı kullananlar gayet mutlu şekilde bu seçim özgür­lüğünün 4 hafta bittikten sonra bile bağlı kalacakları bir plan oluşturduğunu belirttiler.

Unutmayın, her gün dört adet 400 kalorilik öğün yiyeceksi­niz: Üç öğün artı bir Atıştırma Paketi. Öğünler burada kahvaltı, öğle ve akşam yemeği olarak belirtiliyor, çünkü her biri Biber hapı ile tekli doymamış yağ asidi içeren 400 kalori kuralını izliyor, on­ları isterseniz birbiriyle karıştırabilirsiniz.

Eğer kahvaltıda Ananaslı Pizza ve akşam yemeğinde kuru meyveli tahıl gevreği (granola) istiyorsanız, yiyin. 14 kahvaltı, 28 öğle ve akşam yemeği tarifi var, bu yüzden isterseniz her öğün, her gün için 4 hafta bo­yunca farklı şeyler yiyebilirsiniz. Diğer taraftan bir kahvaltı tari­fini beğenip her gün onu yemek isterseniz, bu da uygundur. (Ör­neğin ben, 3 yıldır her gün aynı kahvaltıyı ediyorum.)

Kendi tariflerinizi de oluşturabilirsiniz, fakat ilk 28 gün için bu konuda sizi uyarıyoruz. Öncelikle Biber Hapı yemek planına alışmanız lazım. Bir kere porsiyon büyüklüklerine, Meksika Biberi hapına ve öğünlerin basit kombinasyonlarına alıştığınızda kendi tariflerinizi oluşturabileceksiniz. Bununla birlikte tarifleri damak tadınıza uydurmak kolaydır. Bu bölümdeki tarifleri de­ğiştirirken aklınızda tutmanız gerekenler aşağıda yer alıyor.

Etiketler: , ,

Yorum yapın