Meksika Biber Hapı ile Doğal Zayıflama

Biber tableti neredeyse bütün bağımlılar, başlangıç dönemlerinde maddeleri kullanmayı kendi kendilerine bırakabileceklerine inanırlar ve tedavi olmadan bırakmaya çalışırlar. Ancak bu teşebbüsleri çoğu uzun vadeli maddeden arınmış yaşama ulaşmak olan hedefe varamaz ve başarısızlıkla sonuçlanır. Araştırmalar uzun süreli madde kullanımının beyin işlevlerinde, kişi madde kullanmayı bıraktıktan sonra da uzun süre devam eden ciddi değişikliklere yol açtığını göstermiştir. Madde kullanmaya bağlı beyin işlevlerindeki değişimlerin, olumsuz etkilerine rağmen madde kullanmaya devam etme dürtüsü gibi birçok davranışsal sonuçları olabilir. Bunlar bağımlılığı tanımlayan karakteristiklerdir.

Kırmızı biber hapı bağımlılığın böylesine önemli bir biyolojik unsuru olduğunu anlamak bir kişinin maddeden kaçınmaya çalışmasına rağmen bunu sürdürmeyi tedavi olmadan başarmasının güçlüğünü açıklamaya yardımcı olabilir İş veya aile sorunlarından dolayı psikolojik stres, madde kullandığı geçmişinden biriyle karşılaşmak gibi sosyal durumlar veya madde kullanımıyla ilişkilendiren sokaklar, objeler ve hatta kokularla karşılaşmak gibi çevre faktörleri, biyolojik unsurlarla etkileşerek sürdürülen kaçınmayı engel

Sustun yağı masajı, tihlivangti’ysa bu kuralın dışındadır. Her yaştan insana, yeni doğan bebeklere bile uygulanır. Sade klinikte uygulandığı için bazı tedavi yöntemlerinin detaylarına inilmemiştir. Evde de uygulanabildiği için nasya ve abli-yanga konularına kısaca değinilmiştir.

Acı biber kapsülü panchakarma programı içinde yapılabildiği gibi, ayrıca tek basma d# yapılabilir. Ayurveda’da burun, beynin kapısı olarak yorumlanır. Nasya’yla beyin kökü, sinüs ve burun dibi içerisindeki birçok toksin temizlenebilir. Küçük parmağın ucuna az bir miktar susam yağı, ghee veya özel Ayurvedik yağlardan alıp burun içine nazikçe yapılan masajdır. Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi, hormonal dengenin sağlanması, yorgunluk, burun kuruluğunu önleme gibi sayısız yararları vardır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın