Meksika Biber Hapı ve Beslenme Önerileri

Çoğu insan dengeli beslenmenin önemini bilir fakat dengeli beslenemez. Sebebi ise bu konuda yeterli bilgiye sahip olmaması ve eski beslenme alışkanlıklarından vazgeçememesidir. Eski alışkanlıklarınızı bıraktığınızda ve Meksika biber hapını (Pepper Time) kullandıkça, yemek yeme düzeninizde ve kilonuzda bir değişiklik meydana gelecektir.

İnsan karışık lezzetleri tüketebilen bir varlıktır. İnsanın diş yapısı bile kesme, koparma, çiğneme dişleri ile her çeşit yiyeceği yiyebileceğini gösterir. Hatta tabiatı itibarı ile insanın sindirim sistemi çeşitli yiyecekleri sindirebilmeye yönelik işler.

Bu nedenle, sadece çiğ sebze veya et yemeden sadece et yemenin doğru beslenme tarzı olduğunu söylemek yanlış olurdu. Sindirim sistemi ile ilgili bazı rahatsızlıklarda doktor, kısa bir süre için belirli yiyeceklerin yenilmesini önerebilir. Sağlıklı bir insan her şeyden dengeli olarak yemelidir. Tek yönlü bir beslenme tarzı, ağır organik vakalara neden olur, hatta ölüme bile neden olabilir. Eski çağlarda insanları bu şekilde ölüme mahkum ederlerdi; onlara haftalarca yalnızca şarap ve et verirlerdi. Onlar açlık nedeni ile ölürlerdi.

Hayvanlar üzerinde yapılan bir deneyde, deney farelerine haftalarca sadece sevdikleri yiyecekler verildi. Tek tip gıda dışında bir şey verilmediğinden onlar da bir süre sonra öldüler.

Bu deney, bize şunu gösteriyor, dengeli bir beslenme Biber Hapı ile bitkisel ve hayvansal gıdaların karışık bir şekilde alınması sonucu sağlıklı olur.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın