Meksika Biber Hapı ve Genetik Değişiklikler

Günümüzde, doğal tohum türlerinin verimsizliği gibi cümlelerle sürekli olarak beyinler yıkanıyor. Bu alandaki hibrit ve GDO çalışmalarının ana amacı, tohumları insanlığın ortak mülkü olmaktan çıkararak küresel şirketlerin patentli mülkü haline getirmektir. Böylelikle tohumu elinden alman insanlık, küresel şirketlere bağımlı hale getirilecektir. Bu bağımlılık öylesine riskli ve tehlikelidir ki, bu şirketler bir topluma veya ülkeye tohum vermediği takdirde, yaşam ‘riskli’ hale gelebilir, ‘geri dönüşü imkansız’ sonuçlar ortaya çıkabilir.

Zaten insanlığın büyük bir bölümü GDO’lu besin maddeleri, tarım ürünleri kullanarak beslenmeye mahkum durumdadır şu anda. Genetik araştırmalarını böcekler üzerinde kolayca yapabilen bu firmalar kendi labaratuvarlarında hükümetlerinin izin verdiği gibi uygulayabilmektedirler.

Bundan 50 yıl öncesinde şu an çoğu çiftçinin uğraşmak zorunda olduğu haşeratların çoğu yoktu. Bu Şirketler önce böcekleri ürettiler, çiftçilerin mahsüllerini kırıp geçen böcekler için daha sonra böcek ilacı üretip sattılar. Daha sonra mahsül kıtlığından yakınan çiftçilere “Bu tohumlardan alın daha fazla mahsül alacaksınız” dediler. Çiftçilere bunları başlarda ucuza sattılar ve daha sonra kısırlaştırılmış tohumlardan almaya mahkum ettiler. Bizleri bu çiftçilerin ürettiği GDO’lu besinlerle şişmanlattılar. Sağlığımızla oynadılar ve tedavi olmamız için gereken ilaçları da kendileri üretip piyasaya sürdüler. Tam da bu noktada Biber hapı ‘nın özelliğidnden bahsetmeden edemeyeceğim.

Meksika biber hapı tamamen doğal ortamda yetiştirilmiş, Meksika çöllerinde kavurucu güneşte kurutularak hazırlanmıştır. Zaten acı olan bibere hiç bir böcek bulaşamamıştır. Dolayısıyla üzerlerinde ne böcek ilacı kullanılmış ne de daha fazla ürün elde edilsin diye genleriyle oynanmıştır. Bu tamamen doğal biberlerden üretilen Acı biber hapı zayıflama konusunda dünyanın en çok kullanılan ilaçlarından biridir.

Etiketler: , ,

Yorum yapın