Meksika Biber Hapı ve Özel Günler

Eyvah bayram yaklaşıyor, ne yapacağım? Tatilde ya kilo alırsam! Bu hafta doğum günüm var, yandım!Bu hatta sonu en yakın arkadaşımın düğünü var, kesin kilo alacağım. diye düşünüyorsanız ne yapacağınızın cevabı çok basit: Meksika Biber hapı

Acı Biber Hapı ile keyfinize bakın! çok yediğiniz zaman ve suçluluk hissedip kendinizi bir anlamda cezalandırıp “battı balık yan gider” davranış kalıbında olmayın. Bunu bir deneyim olarak görüp ertesi gün “yaparsam daha iyi olur” veya “akşam kutlamaya gideceğim. Öğlen yersem daha iyi olur” gibi kalıplar yalatmaya çalışın. Böyle Keyifli özel günlerde size yardım edebilecek bazı fikirleri paylaşmak istiyorum. Bunları uygulayarak, sonrasında kendinizi daha iyi hissedeceğinize inanıyorum:

Eğer özel gün özellikle bayramsa, sofralar çok zengin hazırlanabileceği için, bakış açımızı sadece birlikte yemek yenen değil, ailemiz ve sevdiklerimizin bir araya geldiği ve keyifli sohbetlerin yer aldığı özel günler olarak ayarlamak, beslenme tarzımızı olumlu olarak etkileyebilir. Eğer sofrada tatlı çeşitleri varsa, olabildiğince sütlü tatlıları tercih etmeye çalışın. Sebzeler ve özellikle salatalar o zengin sofralarda da en iyi (sınırsız yiyebildiğimiz) dostumuzdur.

Meksika biberi (Pepper Time) kullanıyosanız ve alkol almak istiyorsanız, biber hapı kullanımından 8 saat sonra alkol alabilirsiniz. Meyvenin yerine 1-2 kadeh şarap içmek, beslenme programınıza sadık kalmanıza yardım edebilir. Votka, rakı ve viski, şaraba göre çok daha yüksek alkol içerir ve bu yüzden çok daha kalorilidir.

Etiketler: , ,

Yorum yapın