Meksika Biber Kapsülü ve Gündelik Öğünler

Günde bir ya da iki doğru dürüst öğün mü, yoksa gün içine yayılmış ufak öğünler mi size daha iyi geliyor? Gün içinde sık ve az yeme öğüdü, saçma bir genellemedir, hatta uzun vadede birçok kişi için zararlıdır. Hazım organla­rının bir öğünle uğraşırken ikinci yükle başa çıkması gerekir. Asla dinlenmeye zaman bulamaz, sağlıklı bir açlık duygusu yaşayamaz, tat alma duyuları salt keyif organlar ma dönüşür. Mutlaka Acı biber kapsülü kullanırken öğünlerimize dikkat etmeliyiz. Eğer Kırmızı Acı biberi hapı etkisini çabuk görmek istiyorsak bunu sabırlı ve akıllıca bir şekilde yerine getirmeliyiz.

Belki de bu önerinin kaynağı, böylece bedenin hangi çöpü yemekte olduğunu artık hissetmemesi amacını güden, dolgu malzemesi endüstrisidir.

Meksika Biber kapsülü ile gerçek acıkma çok önemlidir, çünkü bedenin o an canının ne istediği enformasyonunu veren bir sinyaldir. Acıkma duy­gusunu hiç ortaya çıkartmayan kişi, asla neye gereksinimi ol­duğunu bilemez. Bu yüzden öğünlerin ritmini sadece acık­maya göre düzenlemek çok faydalı olacaktır.

Ama bazı insanlar vardır, hiç problem yaşamadan, sakın­casızca küçük öğünleri gün içine serpiştirebilirler ve gerçek acıkmayı da yaşarlar. Arada yenilen bir muz ya da ballı ek­mek onlara bir şey ifade etmez. Kendinizi gördünüzse Ome­ga tipine bir işaret atın. Ama bir iki öğünü daha rahat hazme­diyorsanız, işaretiniz Alfa tipinde olsun.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın