Meksika Biber Kapsülü ve Mide Ekşimesi

Mide mukozasında onu aside karşı koruyan bir mukoza vardır. Ama onikiparmak bağırsağında, onu mideden gelen aside karşı koruyacak bir tabaka yoktur. Bu bağırsak parçası koruma için pankreasın bikarbonat salgısına bağımlıdır.

Dehidrasyonda onikiparmak bağırsağına giden asidi nötrleştirmeye yetecek kadar bikarbonat çözeltisi üretilemez ve sorun burada başlar. Midenin asitli içeriğinin tamamı ince bağırsağa (onikiparmak bağırsağına) girerse, mukozası onarılamayacak bir biçimde zarar görür.

Mide kapısının içinde tekerlek parmağı gibi çalışan algılayıcılar, mideden onikiparmak bağırsağına geçen besinlerin kıvamını ve asitliliğini kaydetmek için dışarı çıkar. Bütün bu işlevlerin normal şekilde çalışması için alacağınız Biber Hapı zayıflama gıda takviyesi size hem kilo verdirecek hemde midenizi kontrol altında tutmanızda size yardımcı olacaktır.

Mide kapısı ancak midedeki besinlerin asitliliği pankreasın bazik salgısıyla tamamen giderildiğinde açılır ve onların bağırsağa geçişine izin verir. Ciddi dehidrasyonda mide ekşimesi ya da dispeptik ağrı başladığında, midedeki asitli besinler bağırsağa geçemez, ama uzun süre midede de kalamaz.

Bu durumda, özellikle yatarken midenin asitli içeriğinin birazı gazla yukarı çıkabilir. O zaman midenizdeki ekşimeyi hissedersiniz. Bu sırada midenin üst kısmı diyaframdaki açıklıktan yukarı kayıp göğüs boşluğuna girebilir.

Rahatlamak için ya kusarak midenizi boşaltır ya da asit giderici ilaçlar almak zorunda kalırsınız.  Bunlar yerine Meksika biberi tableti alarak fazla ve gereksiz yere alacağınız yiyeceği önlemiş olacaksınız. Bunun sonucunda size diyafram fıtığı tanısı koyulacaktır. Her gün yeterince su içerseniz, ağrıyla birlikte fıtığı da giderebilirsiniz.

Etiketler: , ,

Yorum yapın