Meksika Biberi ile Akşam Yemeği Planı

Ne yiyeceğinizin seçimini siz mi yapıyorsunuz, başkaları mı? Ne yediğinize bedeninizin ihtiyacı mı karar veriyor, bağımlılık ihtiyacınız mı? Ne yediğinize karar verirken özellikle Meksika Biberi kullanırken dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle alacağınız karbonhidrat ve yağlara dikkat ediniz.

Bedenin ihtiyacına göre karar veren insan sofrada her türlü yiyecek olsa da hepsinden tadayım demez, sadece canının çektiği yiyecekleri yer. Ve tabii kararında yer. Bağımlılık ihtiyacına göre karar veren insan, bağımlılık maddelerinden aşırı miktarda yer, belki diğer yiyeceklerden de tok olmasına rağmen tadar.

Şerife, bedeninin ihtiyacına göre yiyen normal kilo da adrenal tipi bir bankacı. Öğle yemeklerini bankada yiyor. Şerife Öğle yemeği kendisine hitap etmiyorsa, manava, bakkala gidip canının çektiği yoğurdu, meyveyi alıp yiyor.

Ayla da aynı bankada çalışan bir tiroit tipi ve kilolu. Ayla diyet yaptığı için öğle yemeklerini yemiyor. Çantasından çıkardığı minicik çubuk kraker ve bir gofret ile öğle yemeğini geçiştiriyor. Şerife akşam eve gittiğinde köfte, pilav ve çoban salatasını iştahla yiyor.

Ayla akşam eve gittiğinde diyet yaptığı için buharda pişirilmiş karnabaharını yiyor. Eh bütün gün çok az yediği için baklavanın ucundan biraz tırtıklamasında bir mahzur yok. Tabii bu tırtıklamayı sofrayı toplarken yapıyor. Ailenin diğer fertleri görmeden.

Ayla’nın bir türlü kilo veremeyişine ailesi de, kendisi de bir anlam veremiyor. “Bedeninizi dinleyin” derken Ayla’nın dinlediği gibi dinlemenizi kast etmiyorum. Evet, bedeniniz neye ihtiyacı olduğunu bilir ama mesajı zihnin vasıtasıyla size ulaşır. Bu ulaşan mesajda Acı Biber hapı‘nın size ne kadar gerektiğidir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın