Meksika Biberi ile İştah Kontrolü

Meksika Biberi zayıflama kapsülü kavun ve çorbalar iştah kontrolünde katı yiyeceklerin yanında içtiğiniz bir bardak sudan çok daha fazla işe yararlar. Bunun gerçek sebebi ise hiç kimse tarafından bilinmiyor.

Ancak şamama her ne kadar bu özelliklerinden dolayı bu listede yer alıyor olsa da sadece yüksek hacimli ve düşük kalorili olduğu için sağlıklı bir besin değildir. Aynı zamanda iyi bir potasyum ve A vitamini kaynağıdır. Bir kâse kavun size 404 mg potasyum sağlar ki burada az miktarda bulunan kalsiyum ve magnezyumdan ve 31 mg C vitamininden bahsetmeye gerek dahi yoktur.

Biber hapı zayıflama için yapılan sayısız araştırmada potasyum açısından zengin yiyecekler tüketen kişilerdeki kalp rahatsızlığı ve inme oranının düştüğü gözlenmiştir. Potasyum aynı zamanda tansiyonun normal ve sağlıklı bir şekilde seyretmesi için de kilit bir maddedir. Yapılan en son araştırmalara göre, düzenli bir şekilde yüksek potasyum içeren besinlerden tüketenlerin tüketmeyenlere kıyasla tansiyonları daha düşüktür.

Yüksek tansiyon problemi olan kişilerde bu düşüş en üst seviyede görülmüştür. Potasyumun olası bir diğer faydası da inmeye karşı korumasıdır. Bir araştırmada gün içinde incir gibi potasyum yönünden zengin yiyeceklerden oluşan beslenme tarzını benimseyen yüksek tansiyon hastalarının ölümcül inme riskinin yüzde kırk oranında düştüğü gözlemlenmiştir. Şamamadan müthiş bir meyve suyu yapabilirsiniz.

Yazın serinlemek için kantalop ve karpuz gibi diğer meyvelerle maden suyunu da karıştırarak harika bir içecek yapabilirsiniz. Karışıma zencefil ve nane eklemeyi de deneyin. (NOT: Crenshaw’da yetiştirilen kavunla ve casaba kavunu besleyici öğeleri açısından şamamaya çok yakındır. Bu meyvelerin hepsi potasyum yönünden zengindir, az miktarda da kalsiyum, magnezyum ve C vitamini içerirler. Büyük oranda su vardır içeriklerinde, kalorileri düşük ve inanılmaz derecede lezzetlidirler.)

Etiketler: , , ,

Yorum yapın