Meksika Biberi ile Kişisel Deneyim

Acı Meksika Biberi zayıflama kapsülü kişisel bir deneyim sonucu tanıştım. 52 yaşındaydım ve aşırı kiloluydum. Boyum 1.60, kilom 90’dı! Aynı zamanda dostum olan meslektaşlarımdan biri, bana bir süre önce Meksika Kırmızı Biber hapı önermişti. Onun geliştirmiş olduğu yeni yöntemin, geleneksel diyetlerden farklı olduğunu, yiyecek miktarına kısıtlama getirmediğini, yalnızca değişik yiyecekler seçimi temeline dayandığını söylüyordu.

Dostum çok heyecanlıydı çünkü çok kilo vermişti ve artık kendini çok daha iyi hissediyordu. O zamandan beri, ideal kilosunu korumak için de hiç sıkıntı çekmiyordu.

Şunu da itiraf etmeliyim ki önce kuşkulandım. Eskiden başka diyetler uygulamıştım ve çoğu insan gibi ben de önceleri kilo vermiş ama sonraları daha fazlasını yeniden almıştım. Bu başarısızlığın başlıca nedeni hiç kuşkusuz, kilo vermek için sürekli az yeme zorunluluğunun yol açtığı yoksunluk duygusuydu. Yaptığım her denemenin sonunda dokuz kilodan fazla veremedim; bu da ideal kiloma ulaşmam için yeterli olmuyordu.

Bir gün karımla bir davete çağırıldık; orada sözünü ettiğim dostum ve karısıyla karşılaştık. Yedikleri şeyleri görünce, gerçekten önemli bir ipucu yakaladığımı anladım. Hemen ertesi gün, karım kitabı satın aldı ve sonrası da deyim yerindeyse, “apayrı bir konu…”

Hemen kilo verdim, ilk haftalarda 1,5-2 kilo ve daha sonra biraz daha az. Altı ayın sonunda, hiç zorlanmadan 21 kilo vermiştim ve kendimi çok formda hissediyordum.

Etiketler: , ,

Yorum yapın