Meksika Biberi ile Yapılan Araştırmalar

Başka bir çalışmada, fazla kilolu süjelere çoğu az yağlı, tam ve bitkisel esaslı yiyeceklerden istedikleri kadar yemeleri söylendi. Üç haftada bu insanlar ortalama sekiz kilo verdiler.

Pritikin Merkezi’nde üç haftalık programa giren 4.500 hastada da benzer sonuçlar elde edildi. Ağırlıklı olarak bitkisel esaslı bir diyet ve egzersiz desteğiyle, Merkez hastalarının üç haftada kilolarının % 5,5’u kadar kilo verdiklerini buldu.

Az yağlı, tam besinleri içeren ağırlıklı olarak bitkisel esaslı Meksika Biberi uygulayan başka çalışmaların yayımlanmış sonuçlan aşağıda belirtilmiştir:

On iki gün sonra yaklaşık 1 ila 2,3 kg kilo kaybı

Üç haftada yaklaşık 4,5 kg kilo kaybı

On iki haftada 7,3 kg kilo kaybı

Bir yıl sonunda 11 kg kilo kaybı

Bu sonuçların hepsi de bitkisel esaslı tam besinlerle beslenmenin ve Acı Biber kapsülü kullanma ile kilo vermenize yardımcı olacağını ve ayrıca bunun hızlı gerçekleşeceğini gösteriyor. Tek soru ne kadar kilo verebileceğinizdir. Bu çalışmaların çoğunda, en çok kilo verenler en aşırı kiloyla başlayanlardı. İlk kilo kaybından sonra, diyete bağlı kalarak uzun dönemde kilo almama sağlanabilir. En önemlisi bu şekilde kilo vermek, uzun dönemde sağlıklı olmayı da sağlar.

Elbette bazı insanlar, bitkisel-esaslı bir diyette olabilir ve yine de kilo veremeyebilir. Bunun birkaç çok iyi nedeni vardır. Bunun en başta gelen nedeni de, eğer diyet çok fazla rafine karbonhidrat içeriyorsa, bitkisel esaslı bir diyette kilo vermenin çok daha az olası olmasıdır.

Etiketler: , ,

Yorum yapın