Meksika Biberi ile Yemek Düzeniniz

Tatil zamanı daha çok yemek yemenin bir başka nedeni, yemek yemek için normalden daha çok zamana ve şansa sahip olmanızdır. Örneğin, dinlenmeye alışık olmayan birisi tüm bu boş zaman karşısında kendini rahatsız hissederek zamanını yemekle ilgili aktivitelerle doldurmaya çalışabilir: Yerel lokantaları araştırır, o akşam nerede yemek yiyeceğine karar verir, rezervasyon yapar, yemek için hazırlanır, lokantaya gider ve tabii ki yemek yer. Tek bu bile, gün içinde çok zaman alır.

Tatil süresince ofiste kalmadığınız için yemek yemeye ayıracak daha çok vaktiniz vardır ve ne kadar boş zamanınız varsa, öğününüzün büyük olma olasılığı o kadar çok artar. Bu zamanı Meksika hapı etkisi ile  kayıpsız geçirebilirsiniz.

Diyelim ki, işte yemek yemek için sadece 15 dakikanız var; zaten bu zamanın çoğu lokanta da harcanır. Bu da demektir ki, ofise yetişmeden önce sadece bir sandviç atıştıracak kadar zamanımız artar. Ancak tatilde, her yemek saatlerce sürebilir ve yüzlerce kaloriye mal olabilir. Meksika Biberi kullanımında ise dengeli beslenemeye geçmeniz sizin zayıflmanızda daha etkili olacaktır.

Mavi yolculuğa çıkanların aşırı yemek için daha fazla fırsatı vardır; çünkü çoğu deniz yolculuğunda, yiyebildiğiniz kadar türündeki açık büfeler, günde birkaç defa sunulur. Ödedikleri paranın karşılığını alma endişesi içinde olan veya bir şey kaçırmamak isteyen Ye Ye Sendromu mağdurları, bu tuzağa yakalanarak Ege’ye kadar yolculuklarını aşırı yiyerek geçirirler.

Bunun haricinde, Kilosu Arttıkça Yiyenler, tatilde kendilerini aşırı yemek yemeye kaptırırlar; çünkü yemekle eğlenceyi birbirine karıştırırlar. Yemeğe saldırmayı, seyahat eğlencesinin bir parçası olarak görürler ve bu yanlış ‘eğlence’ anlayışıyla aşırı yemek yemeye sürüklenerek sonunda, kendilerini neşeli değil şişman hissederler. Sonuç olarak, tatiller, çoğunlukla, korkunç kilo artışları ile sonlanır; çünkü Aşırıya Kaçanlar, aşırıya kaçtıkları yiyecekleri yerler.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın