Meksika Biberi ile Yiyecekleri Yasaklamaktan Kaçının

Eğer evdeki genç çikolata parçalı kurabiyeleri yemekten hoşlanıyorsa o zaman buna ölçülü bir şekilde izin verin. Bir ya da iki yiyeceği yasaklayarak o yemeği daha çok arzu edilir hale getirirsiniz. Örneğin, günde yalnızca bir defaya mahsus olmak üzere küçük kurabiye ya da şekerleme gibi seçenekler sunun. Ayrıca sağlık­sız yiyecekleri evinizden atıp onların yerine daha iyi seçenekler koyabilirsiniz. Eğer akşam evde hiç patates cipsi kalmamışsa atıştırma seçeneği olarak bir parça meyve daha hoş olacaktır.

Televizyonun önünde, mutfak masasından uzakta yemek yemek gibi sağlıksız davranışları değiştirmek, kötü yeme davranışlarını düzeltmeye yardımcı olur. Bu alışkanlıkları ve yeme davranışlarını değiştirmek gencin gerçekten ne kadar aç olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Açlık hissi gençlerde sık görülen bir olaydır. Yapılan araştırmalarda gençlerin açlık hissinin değişken olduğu maddi ve manevi sebeplerinin olduğu gözlenmiştir. Her iki durumda da yapılabilecek sadece Meksika Biberinin muhteşem etkisini göstermek olacaktır. Bilim adamlarının Guarana bitkisi üzerinde yaptıkları incelemeler sonucu sporuclara tavsiye edilen bu tok tutucu bitki özünün en sade ve yoğun hali Biber Hapı Meksika da bulunmaktadır.

Etiketler: , ,

Yorum yapın