Meksika Biberi ve Bitkisel Ürünler

Biber hapı zayıflama ile Mevlana Celaleddin Rumi, bunu yazılarında çok anlamlı bir şekilde açıklamıştır: Ona göre, bu boyuttaki varoluşumuzu tamamlayıp bir sonraki boyuta geçtiğimizde hangi başarılara imza attığımız Yaratanımız için önemli olmayacaktır. Yaptığımız işler, başarılarımız ne kadar büyük olursa olsun önemli değildir. Yaratanımız için önemli olan tek şey, bizim için belirlediği o özel, o anlamlı görevi, ister büyük ister küçük bir görev olsun, tamamlayıp tamamlamadığımızda. Eğer, der Mevlana, bu küçük görevi tamamladıysanız, başka hiçbir şey başarmamış olsanız da kutsal bir yaşam yaşamış olursunuz.

Acı biber hapı her birimiz, duygu ve düşüncelere sahip varlıklar olarak, bu dünyaya belli bir tasarım ile, bu tasarımın doğal sonucu olan belli bir işlev ile ve yine bu işlevin doğal bir sonucu olan belli bir görev ile geliyoruz. Yaşam görevimizin ne olduğu, sahip olduğumuz doğal tasarımda saklıdır. Eğer tasarımımız doğal ve tam ise o zaman işlevimiz ve görevimiz kendiliklerinden açığa çıkmakta, dolu dolu, eksiksiz ve mutlu bir hayat yaşamayı sağlamaktadır.

Biber kapsülü zihinsel ya da bedensel olsun her tür hastalık, doğal tasarımımızda bir tür bozulmaya neden olur. Bu bozuk tasarım ile elde edilebilecek bir çok büyük başarı olmasına karşın asıl görevimiz yerine getirilememektedir.

Bununla birlikte, doğru tasarımın her zaman fiziksel tasarım olduğunu düşünme hatasını yapmayın.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın