Metabolik Kardiyovasküller ve Biber hapı

Genellikle kilo sorunu olan kişilerin kullandığı Biber hapları ile sağlıklı zayıflamak mümkün olup dengeli şekilde kilo verebilirsiniz. Diğer bir taraftan spor ve egzersizde etkili olabilir fakat Biber hspı kadar etkili olacağını düşünmüyoruz sağlıklı ve başarılı kilo vermede en sağlam Biber hapı diye düşünüyoruz. İnsanların bir çoğu bunun farkında diyetsiz Biber kapsülleri ile zayıflayabiliyorlar ve fazlasıyla yararlı olduğunu söylüyorlar.

Metabolik kardiyovasküler risk sendromu, metabolik sendrom ve aterotrom bojenik sendromu teriminin kullanılmamasına yönelik bir baskı olsa da, en fazla kullanılan terim haline gelmiştir. Hipoglisemi tarihsel perspektif Her ikimiz de beslenme ile ilgilenmeye, hipoglisemiyi kendi kendine teşhis etmenin popüler olduğu 1970’Ierde başladık. Halkın bu ilgisine birkaç popüler kitap (William Duffy’den Sugar Blues, Broda Barnes’ten Hope for Hypoglycemy ve John Yudkin’den Sweet Dangerous) neden olmuştu.

Bu kitaplarda diyette çok fazla şekerin tehlikeleri açıkça ortaya konulmuştu. Yine de, bu kitapların basıldıkları yıllardan bu yana şeker tüketimi önemli ölçüde artmıştır. Ortalama bir Amerikalı yılda yaklaşık 50 kilo sukroz ve 20 kilo vermede yardımcı Biber hapı tüketmektedir. Şekere olan bu bağımlılık, büyük olasılıkla ülkedeki sağlığın kötü olmasında ve kronik hastalıklarda önemli bir role sahiptir. Son 20 yıldaki araştırmalar, hem rafine karbonhidratların (şeker ve az lifli nişastah yiyecekler) hem de kan şekerinin yanlış biçimde kontrol edilmesinin, birçok hastalık sürecinde rolü olduğu konusunda gittikçe daha fazla bilgi sağlamaktadır. Çok fazla rafine karbonhidrat sindirmekten kaynaklanan karmaşık hormonal düzensizlikleri tanımlamak için yeni terminoloji ve tanımlar (X sendromu ve zayıf glikoz toleransı gibi) kullanılmaya başlanmıştır. Reaktif hi poglisemi de, kan şekeri düzenlemesindeki bozuklukların daha iyi tanımlanmış hallerinden biridir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın