Metabolizma ve Kalori Yakımı

İşlevsel bir metabolizma fazla kalorileri ihtiyaç anında kullanmak üzere “yağ bankası”nda depolar. Ama doğarken zaten “tutumlu” olan metabolizmanı çok düşük kaloriye dayanan diyetler yaparak iyice “cimri” hale dönüştürmüş olabilirsin.

Metabolizmanızın hızlanması için biber hapına ihtiyacınız vardır. Biber hapını kullanarak sağlıklı zayıflamanız mümkündür. Obeziteyi aşırı şişmanlığı acı biber kapsülleri ile yok edebilirsiniz. Doğru şekilde zayıflamak ve kilo problemlerinden kurtulmak için başka çarenizin olduğunu düşünmüyoruz.

İdeal vücut ölçülerine gelemk sağlıklı görünmek içn tek yapacağınız biber yosun haplarından kullanmak ve zayıflamaya başlamaktır. İnceltici formülleri ile kilo vermeye yardımcı biber kapsüllerini düzenli şekilde kullanabilirsiniz. Diyet yapmakta zorlananlar, spor yapmaya zamanı olmayanlar ve diyet yapamayanlar için biber hapı kullanmak zayıflamak için uygun olacaktır.

Bu durumda bedenine neyi öğretmiş oluyorsun? Nasıl daha az yiyerek yağ bankasındaki hesabımı daha fazla arttırabilirim? Düşük kalorili diyetler metabolizmanı varyemez amcaya dönüştürür.Varyemez amca paralarını (kalorileri) yiyemez. Onları bankada istiflemek ister.

Beden kıtlıkla karşılaştığında daima yağ depolama moduna geçer. Bu kıtlığın kilo vermek amacıyla senin tarafından oluşturulduğunu bilmez. Atalarımız bugünkü gıda bolluğuna sahip değildir. Kıtlık döneminde bedenleri metabolizma hızını düşürerek yaşamını mümkün olduğu kadar sürdürmeye programlanmıştır.

Bu program bizim bedenimizde de hâlâ geçerli. Düşük kalorili diyet yaptığımızda metabolizmamız, temel faaliyetlerini yürütmek için kullandığı kalori miktarını yüzde 3545 oranında düşürüyor. Yani kaç kiloya programlısın kitabımda anlattığım gibi yak programından yag programına geçiyor.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın