Mide Sağlığı için Bunlara Dikkat Edin

Mide sağlığıSofraya oturur oturmaz su içmenin zararını hatırlatmıştık, insanların büyük çoğunluğu, sofraya oturur oturmaz yani ne yiyeceğini gördükten sonra su içmekten dolayı kendilerini hasta ediyorlar. Ne yiyeceğini gören insanın midesi gerekli enzimleri hemen salgılar. Su içilince enzimler barsaklara geçeceği için yok olup gider. Mide yenilenin hazmedemez. O yüzden de yemekten önce en fazla iki üç yudum su içilebilir. O da yavaş yavaş içilmek şartıyla… Su içmek biber kapsülü kullanımı sırasında çok önemlidir.

Temel bir kural olarak, yemek yendikten sonra en az 2 saat asla bir şey yiyip içmemek mide sağlığı açısmdan en eşlem yol. Bu prensibe uyulduğu takdirde, karışık yemiş olmanın sakıncaları dahi azaltılabilir. Hazım kolaylaşır, boşaltım kolaylaşır, kabızlık önlenir… Hazmı kolaylaştırmak için biber hapı’ ndan destek alabilirsiniz.

Su ve çay içmenin, meyve yemenin en ideal zamanı, yemekten 2-2,5 saat sonrasıdır. Dolayısıyla öğün aralarında ikide bir atıştırma yapmayacağız, abur cubur yemeyeceğiz. Özelikle çocuk büyüten annebabaların atıştırma konusuna özellikle dikkat etmesi gerekir.

Zira çoğu kere ağlamasın diye çocuğun eline tutuşturduğumuz bir bisküvinin, bir çikletin, bir hazır dondurmanın ona ne kadar zarar verdiğini çoğumuz bilmiyoruz.

Bugün çocuklarımızın büyük ekseriyeti ve anneler, sadece abur cubur yemekten dolayı hastalar ve perişan durumdadırlar, insanlar özellikle öğün arası atıştırmayı seven kadınlar yanlış beslenme alışkanlıkları sebebiyle genç yaşta fazla kilolarının esiri oluyorlar. Biber hapı diyetlerinde abur cuburdan uzak durmalısınız. Biber form hapı kullanırken beslenme alışkanlıklarınızdan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Belki size tuhaf gelecek ama ruhî hastalıklarımızın büyük bir kısmının altında dahi yanlış ve karışık beslenme yatmaktadır maalesef.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın