Modern Yaşamın Sorunu: Obezite

Yaşamakta olduğumuz yüzyıl, tamamladığımız yüzyılı aratacak gelişmelere gebe gözüküyor. Geçmiş yüzyılda insanoğlu bitkilerin, hayvanların, insanların ve arzın zedelenmedik bir yerini bırakmadı. Medeniyet ve teknoloji adına ne kadar değer varsa sömürüldü, üzerinde oynamalar yapılarak sermayenin eline geçirildi. Sömürmek için aldatmak zorundaydılar. Aldatmak içinse maskelere ihtiyaçları vardı.

Bu yüzyılda insanoğlunun bu aç gözlü tavırları herkesin kilo almasına ve obezite gibi hastalıkların ortaya çıkmasına neden oldu. Eskiden insanlar işte çalışıyor ve aldıkları besin maddelerini enerjiye çevirerek zayıf kalmayı başrıyoalrdı. Şu an fazla kilolar hemen herkesin problemi. Ancak teknolojinin gelişmesi bilimin ilerlemesiyle kilo sorununa çözüm de bulundu. Meksika’nın kızgın topraklarında yetişen acı biberlerden elde edilen Acı biber hapı ‘nda zayıflamak için gerekli olan maddelerin bulunmasıyla birlikte bu ilaç sizlerin zayıflamanızı sağlamak için piyasaya sürüldü. Biber hapı satış kısmından siz de ilacınızı temin edebilirsiniz.

Günümüz çağdaş medeniyetinin yapmaya çalıştığı şey, insanı ‘organizma’dan ‘mekanizmaya dönüştürmektir. İnsanı yani kendini mekanizmaya dönüştüren bir medeniyetten zaten bitki ve hayvanlara merhamet etmesi beklenemezdi. Tarih boyunca siyasi ve ekonomik gücü eline geçirenler, ya alenen ya da uygulamalarıyla ilahlık’ iddiasında bulunagelmişlerdir. Nihayetinde öleceklerini bildikleri halde, kimisi yaşamları boyunca sürecek iktidarları, kimisi de temsil ettiği dünya görüşünün ilelebet hakimiyeti için dünyanın tüm varlıklarının kendi kontrollerinde olmasını arzu etmiştir. Bu kimseler bir böcek kadar bile değer vermedikleri diğer insanların varlığından öylesine rahatsızlar ki, onları yok etmek için tüm imkanlarını seferber etmeyi sürdürüyorlar. Bu nedenle, istemedikleri ırkları ortadan kaldırmak için kısırlaştırmaya çalışıyorlar. İnsanı kısırlaştırmak için de tohumu kısırlaştırıyorlar. Kimi çevreler bu tür gerçeklere komplo teorisi demeyi tercih etmekte hatta gülüp geçmekteler.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapın