Mucizevi Biber Hapı ve Avakado

Acı Kırmızı Biber kapsülü ve Avokado birleşimi ile inanılmaz bir yiyecek olur. Ancak yakın zamana kadar bunu bilmeniz kesinlikle mümkün değildi. Çünkü Meksika Biber hapı mucizevi etkisi bilinmiyordu. Avokadolar neredeyse 1980’lerde tüm ulusu kasıp kavuran yağ fobisinin mağdurudur.

Bu yağ fobisi henüz tam manasıyla yok olmadı, ancak etkisinin azaldığına ilişkin umut veren çeşitli işaretler mevcut. Bu durum yüksek yağ oranlı, sağlık açısından gerçekten ama gerçekten faydalı olan bu muhteşem yiyecek ve diğerlerinin itibarını kurtarmaya çalışan bizler için inanılmaz iyi bir haber.

Sonuç olarak evet, avokadolar yağ açısından oldukça zengindir. Ancak bu yağ büyük oranda tekli doymamış yağ, özellikle de zeytinyağı, macadamia fındığı yağı ve diğer birçok yemişte bulunan bir tür omega-9 yağı olan oleik asittir. Tekli doymamış yağ aslında kolesterolü düşürür.

Meksika, Instituto Mexicano del Seguro Social’ daki bir araştırmada bir hafta boyunca her gün avokado yiyen kırk beş gönüllünün toplam kan kolesterolünde ortalama yüzde on yedi oranında düşüş gözlemlenmiştir. Bence daha da önemlisi, bu insanların kolesterol oranlarının da değişmesidir. Bu insanların her ikisi de kalp rahatsızlığıyla ilintili olan LDL seviyesi (kötü kolesterol) ve trigliseridleri düşerken, koruyucu HDL’leri (iyi kolesterol) yükselmiştir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın