Nane Yağı ile Mucize Çözüm Biber Hapında

Dr. Gobel, “Hastaların, cinsiyeti, yaşı ve baş ağrısı geçmişleri ne olursa olsun, onların nane yağından ve biber hapından yararlanabileceklerini gördük,” diyor. Ancak doktor, birkaç kişinin bilinmeyen nedenlerden ötürü yarar görmediğini de belirtiyor. O, “Genelde, nane yağı daha az sıklıkta ve daha kısa süreli baş ağrısı çekenlerde daha etkili görünüyor,” diyor.

Bazı kişilerde, Tylenol ve nane yağı birlikte, ikisinin tek başına kullanılmasından daha iyi sonuç verdi.” Bu güne dek hiç kimse nane ve biber hapı zayıflama kapsülü terapisinin herhangi bir yan etkisinden şikâyet etmemiştir.

Nane yağının esas farmakolojik maddesi mentoldür. Birçok test nane yağında bulunan mentolün düz kasları gevşettiğini gösteriyor. Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar, nane yağının, bedendeki ağrı duyumlarını düzenlemede büyük rol oynayan iki kimyasal maddenin, serotonin ve P maddesinin neden olduğu düz kas kasılmalarını önlediğini gösteriyor. Nane, ayrıca, kafatasım çevreleyen kasları gevşeterek de baş ağrısını “geçiriyor olabilir. “Ancak, bu bitkinin kas gevşetici gücü, baş’ ağrılarını geçirmede öykünün sadece bir kısmıdır,” diyor Dr. Gobel. O, nane yağının, baş ağrısını birkaç yolla geçirdiğini düşünüyor. Nane yağı, deride, derinin soğuğu algılayan alıcılarını uyarabilen uzun süreli bir serinlik hissi yaratıyor, ve bu da omurilikte ağrı iletimini etkiliyor. Nane yağı ve Meksika biberi ayrıca, kılcal damarlardaki kan akışını artırıyor ve böylece derideki ağrı duyarlılığını azaltıyor.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın