Neden Şişmanım?

neden şişmanımHangi yolu denerseniz deneyin yinede balık etli mi oluyorsunuz? bu demek değildir ki ömür boyu balık etli kalacaksınız. Elbetteki sizi daha zayıf gösteren yöntemler vardır. Mesela biber kapsüllerini deneyebilirsiniz. Acı biber kapsülleri ile sağlıklı bir fiziğe ulaşmak mümkündür.

Biber hapları ile birlikte sağlıklı diyet uygulaması deneyebilirsiniz. Ancak biber hapı ile çok sıkı bir diyet programı hazırlamanıza gerek yoktur. Biber hapları içerisinde bulunan bitkisel özellikler nedeniyle vücudunuzdaki toksinleri ve yağları kısa sürede yakacaktır.

Ağzınızı kurutan ve büzüştüren bir tat olan buruk, altı rasa içinde en az bilinenidir. Alkalik bir tattir ve ekşi limonun ağzı büzüştürmesine eşit, fakat bunun zıtti bir etkisi vardır. Acı gibi buruk tat da vata’ dır haşlanmış lahanadaki gaz ve fasulyedeki kuru ve unlu tat vata’ nın etkisidir.

Burukluk da acı tat gibi hafiftir fakat daha iştah açıcıdır; iştahınızı kontrol altına almak içinde biber kapsüllerini deneyebilirsiniz. Yeryüzündeki bütün geleneksel kültürlerdeki yiyeceklerde fasulye vardır; ve orta çağda lahana bütün avrupada başlıca yiyecekti. Buruk tat yauşüncıdır; patates, havuç ve topraktan çıkan diğer yiyecekler bu doyurucu etkiyi ortaya çıkarırlar.

Buruk tat aynı zamanda serinletici ve büzücüdür; ter ve gözyaşı gibi salgıların akmasını önler. Zarif nükteli kimseler de burukluk özelliğini taşırlar. Bu, heyecenı bastıran ve sizi kendinize getiren bir özelliktir.

Fakat aşınya kaçınca, burukluk, buruşturucu ve pörsütücü hale gelir. Korktuğunuzda oluşan ani kasılma ve kaygı ile gelen ağız kuruluğu da, burukluğun olumsuz özellikleridir. Buruk duygularda sıcaklık yoktur. Bedende vata dengesizliği varsa, buruk yiyecekler yenmemelidir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın