Nefes Egzersizleri ile Zayıflama

Nefes egzersizleri ile zayıflamaKarın (diyafram) solunumu, gevşemenin temelidir. Karın solunumu tüm solunum sisteminizi etkili bir şekilde kullanabileceğiniz bir tekniktir. Nefes aldığınızda sadece göğsünüz değil, karnınız da genişlemelidir. Bunu yapıp yapamadığınızı kontrol etmek için elinizi karnınızın üzerine koyarak her nefes alışta karın hareketlerinizi daha iyi izleyebilirsiniz.

Karın solunumu kan dolaşımında optimum bir oksijenkarbon diyoksit dengesi sağlar ve bedenin zihinsel ve fiziksel gerilimden kurtulmasını sağlar. Çoğunlukla göğüslerinden ve yüzeysel olarak soluyan kalp hastalarının sakin diyafram nefes egzersizlerini öğrenmeleri, koroner hadiseleri %50 oranında düşürebilir. Nefes egzersizleri biber hapı kullanımı sırasında çok önemlidir.

Sadece 3 kere bilinçli olarak alınacak diyafram (karın) nefesiyle tansiyonu, nabzı ve solunum hızını düşürmek, kanı laktattan temizlemek ve beyinde alfa beyin dalgalan oluşturmak ki bu konsantrasyon gücünün en üst düzeyde olduğu durumdurmümkündür. Diyafram nefesi aynı zamanda serotonin salgısını artırır. Serotonin salgı miktarı biber kapsülü kullanımı sırasında değişiklik gösterebilir.

Her nefesle kan oksijenlenir ve beden fonksiyonlarına lazım olan enerji üretilir. Stres altındayken solunum hızlanır ve akciğerlerin sadece üst yarısı kullanılır. Bu durum, kandaki asiditeyi sağlayan karbondiyoksit değerlerinde düşüşe neden olur. Stres altında zayıflamamak için biber hapı desteği alabilirsiniz.

Bu da yorgunluğa, strese, sırt, boyun ve omuzlarda gerginliğe neden olabilir. Karm nefesiyle solunumda ciğerlerin tamamı kullandır, daha etkili bir solunumdur ve hem fiziksel hem de zihinsel sağlık için yararlıdır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın