Normal Beslenme Nasıl Sağlanır?

Beslenmeye herkesin yararlanabileceği bir hâle getirmeye azami özen göstermiştir. Beslenmeye özen göstermeyenler kilo alırlar ve bu Normal beslenme nasıl sağlanırkiloları biber hapı yardımı ile verebilirler. İlim adamlığı, selâhiyat, sermaye, makam, menfaat ve konforla birlikte mesuliyet de yükler. Azamî gayret göstererek memlekete, millete yararlı olmaya çalışmayanlar, vatandaşlarına ve insanlığa borçlu kalırlar, gerçek huzur ve mutluluğu bulamazlar.

Vatanımız, her çeşit sebze ve meyve yetiştirmeye, bunun yanısıra her türlü hayvancılığa müsaittir. Bu sebeple biber hapı diyetleri sırasında bol miktarda meyve ve sebze tüketin. İnsanlarımız çalışkan, gayretli dayanıklı, fedakârdır. Her çeşit madenlerimiz ve bilim, teknik alanında yetişmiş elemanlarımız da var. Öyleyse bu yetersizlik ve noksanlıklar nereden kaynaklanmaktadır?

Bilinçli olarak kullanılan az imkân, bilgisizce kullanılan çok imkândan daha çok yarar sağlar ve insanı zararlardan korur. Sağlıklı beslenme, yaşlılık döneminde hastalıklardan korunmak için çok önemlidir. Yaşlılıkta normal beslenme ve sıhhati korumanın yanı sıra yaşlılık sıkıntılarını da azaltır. Yaşlılar çoğu zaman bir şeyle meşgul olmazlar. Yaşlılık döneminde sağlıksız beslenmeden kaynaklanan kilolar için biber hapı kullanılamaz. Belli bir yaşın üzerindekiler için biber hapı sakıncalıdır.

Varlıklarının mânâsız olduğunu, yaşamalarının gereksiz olduğunu düşünme durumu, ihtiyaçlarına gerekli önemi göstermemelerine sebep olabilir. Beslenme ve gerekenlere dikkat etmemeleri bazı hastalıklara ve birçok huzursuzluklara sebep olur. Böyle durumlar onların daha sıkıntılı günler geçirmelerine yol açar.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın