Normal Kan Değerleri

Kan basıncı ölçümleri, ECG, Xray yorumları, ağrı derecelendirmeleri ve klinik deneylerde rutin olarak kullanılan pek çok ölçümler gibi tamNormal kan değerleri da kesin olmayan bir teknik. Kan ölçümleri yapmadan önce biber zayıflama hapı kullanmayınız. Ama diğer zamanlarda biber hapı kullanımında sakınca yoktur. Fakat biber hapı kullanımını engelleyen bazı özel durumlar vardır. Bunlar hamilelik, diyabet hastalığı ve emzirme dönemidir.  Biebr hapı kullanması sakıncalı olan kişilerin farklı yöntemler ile zayıflama gerçekleştirmesi daha doğru olacaktır.

Verileri bozduğumdan, araştırmaya zarar verdiğimden, doğru olmayan bilgi üretiminden ve sonunda insanları öldürdüğümden (çünkü en büyük hatamız, verilerin gerçek dünyada ciddi kararların alınmasında kullanıldığını ve bazı bilgilerin acı çekmelere ve ölümlere yol açtığını unutmak oluyor) tamamen habersiz bir şekilde sakin ve sessiz öğle yemeğine gidiyorum.

Yakın geçmişteki tıp tarihinden çeşitli iyi örnekler var. Bu örneklerde yeterli şekilde söylendiği üzere ‘kör deney’ durumu tam olarak sağlanamadığında, tüm tıp mesleği hangisinin daha iyi bir tedavi olduğu konusunda hataya düşmektedir. Örneğin, Sheffield’ den bir grup operatör gelip teatral bir denemeyle, sargılar ve süslü kan fışkırtmalarıyla kimsenin nasıl bir ameliyat yapıldığını görmemesini sağlayıp anahtar bir delik açarak mı yoksa açık ameliyat yaparak mı daha iyi sonuç alındığını göstermeseydi, bunlardan hangisinin daha iyi bir yöntem olduğunu anlayamayacaktık. Zayıflama ameliyatları sonrasında biber hapı kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın