Obezitenin Çözümü: Biber Hapı Mucizesi

Yiyeceği yoğun duygusal sorunlarımız için bir ilaç gibi kullandığımız sır değil, işyerinde stres, bizi donut kutusuna yöneltir. Yaramaz çocuklarımız, bizi abur cubur rafına iter. Kötü geçen bir gün, bizi bir kupa biraya sokar. Ama duyguların ve obezliğin nasıl etkileştiği konusunda söyleyeceklerimizin bu noktada biteceğini belirtmek, buz torbalarının her hastalığa iyi geldiğini söylemek gibi olur. Onun Yerine Biber hapının etkisinden bahsedebiliriz. Yaptıkları ve yapacakları hakkında 2010 Biber Hapı yorumlarına bakabilir, kullanan kişilerden tavsiyeler alabilirsiniz.

Gerçek şu ki kilo sorunu olan birçok kişi, aslında Pasifik’ten daha derin duygusal sorunları olan kişilerdir ve yiyeceği ilaç gibi kullanarak, daha büyük bir güç ihtiyacını karşılamaya çalışırız. Bu, maalesef doğru bir genellemedir. Kaybedilen her kişi, özlem duyulan bir sevgili ve bunun gibi daha bir çok yıkıcı olay sizi geri dönülmez bir yola sokabilir. Duygusal çöküntüler hayatımızın bir parçasıdır. Onlar her zaman bizimledirler. Peki bu  duygusal çöküntü zamanlarında bizim yapacağımız ve öncesinde önlem alacağımız birşeyler yokmudur? Tabii ki Biber Hapı sizin yanınızdadır. Her kullanımda kendinizi biraz daha tok hissedeceksiniz. Yemek yemek yerine başka aktiveler yapabileceksiniz.

O insanlardan biriyseniz, leptin, ghrelin ve bilmem ne sizin için pek fazla anlam taşımaz. Aşırı kilolu olmak, özgüvenle ilgilidir; zayıf olmayı hak etmediğinize inanıyor olabilirsiniz. Bunu nereden mi biliyoruz? Araştırmalar veya deneyler sayesinde değil; hastalarımız, gerçek yaşam gözlemlerimiz, donut bağımlılarıyla ilgili duyduğumuz gerçek hikâyeler sayesinde. Burada, somut bilimin güvenli bölgesinden çıkıp, beyaz önlüklüler tarafından incelenemeyecek bir bölgeye adım atıyoruz; çünkü obezlikle ilgili derin zihinsel, duygusal ve psikolojik konuların Batılı tarzında “kanıtlanabilmesi” çok zordur.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın