Obeziteye Karşı Alınabilecek Önlemler

Obeziteye karşı alınabilecek önlemlerAntioksidant’ın kendisinin oksitlenmemesi durumunda yani normal şartlardaki oksidasyona geri döndüğümüzde, yağ asidinden ayrılan radikal oksijenle birleşecek, oluşan peroksit radikal başka bir yağ asidi ile reaksiyona girerek peroksidi oluşturacaktır. Bu peroksitten kopan radikal oksijenle birleşerek başka bir peroksit radikali, bu peroksi radikal de başka bir peroksidi ortaya çıkaracaktır. Böylelikle bir zincirleme reaksiyon şeklinde serbest radikallerin oluşumu ilerleyecektir. Bu yağ asitlerinin fazla birikmesi sonucu ortaya çıkan kilo fazlalıkları için biber zayıflama hapı kullanımı gerekir. Yağ asitlerinin birikmesini engellemek için de biber hapı kullanılabilir. Sizde önleminizi zamanında biber hapı ile alın.  Obezitenin ve aşırı şişmanlığın önüne geçmek için biber hapı ile sağlıklı beslenme biçimi çok önemlidir.

Ortamdaki yağ asitleri ve oksijen tükendiği zaman oksidasyon da bitmiş olacaktır. Ancak antioksidantlar, yağ asitlerine olan benzerliklerinden yararlanarak kendileri radikalle tepkimeye girmekte ve böylelikle yağ asitlerinin oksitlenmesinin önüne geçmiş olmaktadırlar. Bu maddeler sayesinde serbest radikal oluşumu azaldığından hücreler serbest radikallerin yıpratıcı etkilerine karşı daha fazla korunmuş olur. Yani bir anlamda yaşlanma geciktirilir ya da yavaşlatılır. İşte bu nedenle çoğu antioksidant en başta da E vitamini, “antiaging faktör” yani yaşlanmayı geciktirici faktör olarak tanımlanmıştır.

Biber hapı’ nın zayıflatıcı etkisi ile azalan serbest radikal ve bunların yıpratıcı etkisindeki azalma, olumlu etkisini bağışıklık hücrelerinde de gösterir. Daha az yıpranan bağışıklık hücreleri ile enfeksiyon hastalıklara ve özellikle de grip gibi soğuk algınlıklarına karşı belli bir direnç kazanılmış olur. Nihayet serbest radikal oluşumunun azaltılması ile prekanserojen madde oluşum riski de azaltılmış ve obeziteye karşı da biber hapı yardımı ile koruyucu bir etki sağlanmış olmaktadır.

Antioksidant etkiye bağlı olarak serbest radikallerin miktarca azalması, elektrik sinyallerinin daha sağlıklı iletilmesini ve dolayısıyla merkezi sinir sitemi ve buna bağlı hormonsal metabolizmanın daha sağlıklı olması biber hapı ile sağlanır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın