Olumsuz Şartlarda Zayıflama

Olumsuz şartlarda zayıflamaBir hayvan hareketsiz bir şekilde sadece çabuk gelişsin veya fazla süt versin diye besleniyorsa ve gerçekten de hızlı kilo alıyorsa ne oluyor? Hayvanın içi direk yağlarla kaplanıyor. Bu yağlar kilo almanıza sebep olacağı için biber hapı kullanımı gerekmektedir. Bu yağlarda bildiğiniz trans yağlar. Bu yağlar kırmızı biber hapı diyetlerinde tüketilmemelidir. Peki bir anne çocuğunu emziriyorsa yediği besinler, aldığı vitaminler, minareller sütünden çocuğuna geçiyor mu? Ya da anne hasta ise yaşadığı hastalıklar çocuğuna geçiyor mu? Bununda cevabı belli evet geçiyor.

Bir anneden bebeğine sütü ile bu kadar şey geçiyorda sizce o kadar olumsuz şartlarda beslenen ve içinde trans yağlar oluşan hayvanın etinden yapılan, sütünden elde edilen ürünlerden bize bu trans yağlar geçmiyor mu? Ne yazık ki cevap yine belli evet geçiyor. Bu gıdalardan kırmızı biber hapı diyetlerinde uzak durun.

Bizler o kadar dikkat ediyoruz trans yağlı yiyecekler yemeyelim diye gel gelelim içtiğimiz sütten, ayrandan, yediğimiz yoğurttan, peynirden, etten bize trans yağ geçiyor. Sonra kalp krizleri çoğaldı, Adana’ da 3 kardeş adana kebap yedi diye hayatını kaybetti haberleri. Sahiden öyle mi?

Oysa ki bu hayvanlar dediğimiz gibi doğal ortamlarında beslenselerdi her türlü besini alacaklardı. Balıklar denizde ne ile besleniyor? Yosunla. Balıkta omega 3 varsa ve balık yosunla besleniyorsa bahsettiğimiz hayvanlar doğal ortamlarında otlarken yosunda yemiyorlar mı? Ne yazık ki artık yiyemiyorlar. Normal şartlarda doğada beslenen hayvanlar her türlü vitamin, mineral, omega 3 ve güneş ışığından bolca alıyorlardı. Bu hayvanın etinden, sütünden yapılan üründen insana hastahkmı bulaşır? Yoksa, sağlık mı? Cevabı zaten biliyorsunuz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın