Opiyatların Kullanımı Neler Yapar?

Opiyat kullanımı; kendini iyi hissetme, mutluluk duygusu ve sakin bir uyuşukluk oluşturur ve hızlı, yoğun bir zevk duygusu uyandırır. Çok hızlı bir şekilde, sadece birkaç kullanımdan sonra bile şiddetli bağımlılık yapar. Herhangi bir kişi tekrar, tekrar opiyat kullanırsa beyninin bu maddelere bağımlı olması kaçınılmazdır. Altını çizerek belirtmak gerekir ki Kırmızı Biber Hapı muhteviyatında kesinlikle ama kesinlikle opiyat yoktur.

Sinir Hücreleri Bağımlılık ve Yoksunluk Yaşarlar bir kişinin ve beyninin, opiyatlara bağımlı hale gelmesi nasıl gerçekleşir? Buna neden olan nedir? Sadece kısa bir süre opiyat kullanımı, beyindeki sinir hücrelerinin işleyişini değiştirir. Bu hücreler çevrelerinde opiyat bulunmasına o kadar çok alışırlar ki işlevlerini normal biçimde yerine getirebilmek için gerçekten bu maddeye ihtiyaç duyarlar.

Bağımlı sinir hücrelerinden opiyatlar geri çekilirse, bundan dolayı hücreler bir süre aşırı etkinleşir. Ancak sonunda bu hücreler yeniden normal bir şekilde işlevselliklerine dönerler. Fakat bu süreç beyinde ve bedende çok çeşitli belirtilere yol açarlar. Bunlara “yoksunluk belirtileri” deriz.

Hiç grip oldunuz mu? Büyük bir olasılıkla ağrılar, ateş, terleme, titreme ya da soğuk algınlığı, üşüme, ürperme gibi belirtiler yaşamışsınızdır. Bunlar yoksunluk belirtilerine benzerler. Fakat opiyat yoksunluk belirtileri çok daha da kötü, sıkıntılı ve dayanılmaz derecede ağrılıdır. Biber Hapı Kapsul içinde opiyat barındırmadığından bağımlılık yapma gibi bir durum söz konusu değildir. Bu metni hazırlamamızdaki asıl amaç zayıflamak isteyip başaramayanların depresyona girip uyuşturucuya meyletmesinin ne kadar zararlı sonuçlanabileceğini göstermektir.

Opiyatlar Beyinde ve Sinir Sistemin Pek Çok Yerinde Etkilerini Gösterirler. Limbik sistem duyguları denetler. Opiyatlar; limbik sistemde değişiklik yaparak, yoğun zevk, aşırı gevşeme, rahatlık, memnunluk, hoşnutluk duyguları oluştururlar.

Beyin sapı, nefes alma veya öksürme gibi bedeninizin otomatik olarak yaptığı işlevleri kontrol eder. Opiyatlar; beyin sapını etkileyerek öksürmeyi ve yavaşlamış olan solunumu durdurabilir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın