Organik Gıdalar Ve Biber Hapı Meksika

Organik Gıdalar ve Biber HapıGıdalarımızın değerlerini kaybetmelerine sebep olan aşırı kay­natma gibi olumsuz etkenler, şifalı bitkiler için de geçerlidir. Yap­rak ve çiçeklerden çay (enfüzyon) hazırlarken, üstüne sıcak su dö­küp dinlendirmeliyiz, kaynatmamalıyız. Çünkü o bitkileri kaynat­mak, bitkilerin içerdiği fitokimyasalları öldürür.

Bahçede, doğal yollarla yetişen bir domatesle marketten aldığı­nızı karşılaştırın ve lezzet, koku farkına bakın. Bahçede yetişenin yabani bir kokusu ve damakta bıraktığı değişik bir lezzet vardır. Bı­çakla kestiğinizde kabuktan başlayan doku aynı yoğunlukta hiç boşluk bırakmadan domatesin içini doldurmuştur. Odacıklar, sıvı birikmesi, bol çekirdek görülmez. Süpermarketten aldığınızın şek­li, rengi göz kamaştırabilir, ayrıca serttir sıkamazsınız. Kestiğiniz­de içindeki odacıklardan çekirdeklerle birlikte domates suyu akar. Domatesin içi boşalmıştır, kokusuzdur. Sadece sertleşmiş dış doku­sunu kullanabilirsiniz.

Tükettiğimiz, aşırı gübreleme, genleri ile oynanmış tohum ve sera koşullarında yetişmiş, yüksek üretim ürünü sebze ve meyveler birçok fitokimyasal maddelerden yoksundurlar. Belki de bu kadar hastalığın ortaya çıkmasında rol oynadıklarını düşünmeden edemi­yoruz.

Şifalı bitkilerin yanı sıra, bedenimize son derece yararlı olan, bi­zi hastalıklardan koruyan, kimi zaman hastalıklardan kurtulmamız­da rol oynayan önemli bir doğal zenginlikten, Meksika Biberi zayıflama hapından bahsetmek istiyorum. Bunlar faydalı vitaminler, mineraller, enzimler ve bakterilerdir.

Vitaminler hayvan dokularında ve bitkilerde doğal olarak üreti­len, yaşam ve sağlık için gerekli kompleks organik ve inorganik maddelerdir. Vitaminler, vücudun direncini artırmakla kalmaz, has­talıklarda iyileşme sağlar. Doğal kaynaklarda temin edildiklerinde, fitokimyasallarla bütünleşerek iyileştirme sürecini başlatırlar. Bu olgu bedenimizin sağlıklı bir şekilde varoluşunu sürdürmesinde bi­rinci parametredir. Herhangi bir hastalık belirtisinde sebze ve mey­velerden, şifalı bitkilerden aldığımız vitamin ve mineraller yeterli olmayabilir, daha fazlasına gereksinme duyulabilir ve bu durumda dışarıdan Acı Biber Hapı ile destek gerekir.

Hastalıkları teker teker inceleyeceğimiz bölümlerde, bu hasta­lıkların tedavisi için önerilen şifalı bitkilerin yanı sıra vitamin, mi­neral ve besin tamamlayıcıları olarak adlandırdığımız diğer ele­manlardan da söz edeceğiz. Direnci azalmış bir bedeni dışarıdan desteklememiz gerekmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın