Pirinç ve Biber Kapsülü ile Sağlıklı Diyet

Pirinç ve biber kapsülü ile sağlıklı diyetTahmin edebileceğiniz gibi biber hapı desteklenen diyetlerde buğday yer almıyor. Ama bu, bir daha hiç buğday içeren bir gıda tüketmemelisiniz anlamına gelmiyor. Sadece iki haftayı buğday ve insan yapımı karbonhidratlar olmadan geçirdiğinizde, bunları eskisi gibi düzenli tüketmek istemeyeceksiniz. Arada sırada biraz tam buğday ekmeği tüketmenizin bir sakıncası yok, ama tümden hayatınızdan çıkarabilirseniz kilonuz, sağlığınız ve enerjiniz açısından kendinize çok büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Eğer ekmek tüketmekte israr ediyorsanız illaki biber hapı kullanarak önlem almalısınız.

Buğday tüketmeyecek olmanız ekmeksiz yaşamalısınız demek değil. Bugünlerde marketlerde buğday, şeker, tuz ya da rafine yağlar içermeyen, çoğunluğu şekeri yavaş serbest bırakan ve aşırı derecede tatmin eden muhteşem ekmek çeşitleri bulunuyor. Bunların hepsi de buğdaylı standart ekmeklerden farklı olarak çavdar, kılçıksız buğday (kızıl buğday), guinoa ve pek çok diğer çeşitleri içeriyor. İnsan yapımı karbonhidratlar arasında tek istisna pirinç. Japonlar pirinç yemenin ne kilo problemlerine ne de erken ölümlere yol açmadığını kanıtladı. Onların diğer ırklara nazaran daha uzun yaşadığına bakılırsa, bu tam olarak kanıtlanıyor. Bu nedenle pirinci biber zayıflama kapsülü kullanımı sırasında rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Yine bence en iyisi sindirim sisteminizden gelen sese ve biber hapı’ na güvenmek. Ben makarna yediğimde genellikle şiş ve yorgun hissederim, ama pirinç yediğimde bu nadiren olur. Pirincin yenmesi için buharda tutulması yetiyor ve pirinç mükemmel bir lif, vitamin ve mineral kaynağı. Pirinç alırken kabuklu pirinç, tam taneli pirinç, hatta basmati pirinci gibi, pirincin orijinal haline en yakın olanını arayın ve beyaz rafine versiyonlarından biber hapı kullanımı sırasında uzak durun.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın