Popüler Diyetlerin Zararları

Atkins gibi diyetlerin bu kadar popüler olmasının tek bir nedeni vardır: Karbonhidratı kesip, istediğiniz sağlıksız ve kilo aldıran yiyeceği yiyebileceğinizi söyleyen ve bilimsel gibi bir jargonun arkasına sığınıyor olmaları… Amerikalılar son elli yıldır ihtiyaçları olanın iki katı protein tüketiyorlar. Bu da obeziteye, kalp krizlerine ve kansere yol açıyor. Kepekli mahsulleri, sebzeleri ve taze meyveleri es geçip onun yerine yüksek miktarlarda hayvansal protein ve doymuş yağ tükettikçe toksinleri ve yağları yok etmek için gerekli olan liflerleri kalmayacak. Kendinize inanılmaz bir zarar vereceksiniz.  Zavallı böbreklerinizde taşlar ortaya çıkacak ve yaşlanması hızlanacak. Proteini yok etmek ve pisliği atmak için normalden iki kat daha fazla çalışmaları gerekecek.Bunun yerine düzenli beslenme ve egzersiz ile takviye edeceğiniz Acı Biber Hapı ile obezite ve diğer rahatsızlıklarınızdan kurtulmada yardımcı olacak.

Kanınız bu etkileri gösterdiği zaman, zarara karşı koymak için çok geç olacak. Diyabet hastaları yüksek proteinli diyet daha vahim bir durum arz ediyor. Onların böbrek hastalığı riski zaten çok yüksektir. 1500 böbrek hastası üzerinde yapılan gözlemlere göre bu hastaların çoğunun böbrek fonksiyonlarının yarısını yüksek proteinli besinler yüzünden kaybettiği ortaya çıkmıştır. Böbreklerinizi boş verip, sadece kilo vermek mi istiyorsunuz? Amerika Kanser Topluluğu Meksika Biber hapı ile kilo vermeye çalışan 80.000 kişi üzerinde 10 yıllık bir geniş çaplı çalışma yaptı. Katılımcılardan haftada üç kez et yiyenler, etten uzak durup sebze yiyenlere nazaran çok daha fazla kilo almıştır.

Çalışmalar The Journal of Clinical Nutrition’ ve ‘The New England Journal Of Medicine’ de yayınlanmıştır. Evrim ve besin zinciri gibi şeylerle beyniniz yıkanmış olabilir. O zaman okumaya devam… Evet, insanlar zeki yaratıklardır. Avlanmak için silahları ve pişirmek için ateşi bulduk. Hayvanları mideye indirmek için yollar geliştirdik. Ama vahşi doğaya bakarsanız hayvanların avlanma yetenekleri, güçleri, dişleri ve yırtıcılıkları dışında başka bir şeye güvenmediklerini göreceksiniz. Ellerinde herhangi bir alet veya silah yoktur. Şimdi bir de kendinize bakın.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın