Riskli Kilo Artışları için Biber Hapı

Yedinci seanstan on birinci seansa kadar olanlar tıkınırcasına yeme belirtileri ile doğrudan ilgili olmayan ama yine de çok önemli olanRiskli kilo artışları için biber hapı meselelere odaklandı. Bu aşamanın başlangıcında Ellen da aralarında olmak üzere çoğu üye çok az objektif tıkınırcasına yeme nöbeti kaydediyordu. Bu nöbetlerin önüne geçmek için biber hapı kullanımı uygun olacaktır.

Bir üye, Laura, büyük oranda zorluk çekiyordu ama tıkınırcasına yeme nöbetlerinin miktar olarak azalmasından memnundu. Grup birbirine samimiyetle destek oluyordu. Seanslar bittikten sonra park yerine beraber yürüyorlar ve genellikle bir on beş dakika daha konuşuyorlardı.

Yedinci seans dürtüsellik, kendin ikontrol ve duygulanımın geliştirilmesine odaklandı. Diyet sırasında yeme konusunda kendinizi kontrol edemiyorsanız biber zayıflama kapsülü kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. TYB olan birçok bireyin dürtüsellik problemi öyküleri olduğu için, gruba yeme dışında kendini kontrolle ilgili başka ne gibi problemlerle karşılaştıklarını sorduk. Üyeler önce çekinseler de, birkaçı geçmişte alkol, dükkan hırsızlığı ve kumar ile ilgili problemleri olduğunu itiraf ettiler. Kendini kontrol için tepkinin ertelenmesi, içkonuşma ve görsel canlandırmayı da içeren genel stratejileri açıkladık.

Bu tür davranışlardan kaçınmak veya onlara hazırlıklı olmak için dürtüsel yeme veya benzer davranışlara girmelerinin muhtemel olduğu durumları tespit etmelerini ve biber hapı kullanmalarını istedik. Yanıt olarak, üyelerden üçü “Alkol olduğunda her zaman” diye heyecanla yanıtladılar. Ellen alkolü bir problem olarak görmüyordu ama başkalarının dürtüsel davrandıkları sosyal durumlarda daha fazla zorlanıyordu. Ayrıca, özellikle yüksek risk taşıyan durumlarda derin nefes ve rahatlama tekniklerini tartıştık. Risk taşıyan fazla kilo durumlarında ise biber hapı kullanımı gerekir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın