Rutin Egzersiz ve Biber Hapı

1995 yılında, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ile Amerikan Spor Tıbbı Akademisi var olan sonuçları inceledi. Her iki kurum da, herRutin egzersiz ve biber hapı insanın her gün minimum 30 dakika fiziksel aktivite yapmasını tavsiye etti. Bu aktiviteler biber kapsülü ile takviye edilmelidir.

Makul sınırlar içerisinde, bir egzersiz ne kadar yoğunsa, sağlığa olan faydaları o kadar çoktur. Örneğin, her hafta, egzersiz programları dahilinde iki bin ila üç bin kalori yakan erkeklerin kalp krizi geçirme riski, haftada maksimum bin kalori yakan erkeklere oranla yüzde 46 daha azdır. Zayıflamak için kullandığınız biber hapı ve yaptığınız egzersizler sizi güçlendirir, daha sağlıklı yapar.

Her insan için, sağlıklı bir egzersiz rutinin üç temel bölümü şunlar olmalıdır:
Vücudun ısınmasını, kalbin daha hızlı pompalamasını ve kanın sirküle olmasını sağlar. Aerobik dediğimizde buna koşu, tempolu yürüme, bisiklete binme ve fitness dersleri girer.

Aerobik egzersiz yağ ve kalorileri yakar, kalp ve ciğerlerde sağlığı korur, lenfin sirküle olmasına (dolayısıyla toksinlerden kurtulmaya) ve vücut dokularına sağlanan oksijen miktarının artmasına yardımcı olur (kanser, oksijen miktarı düşük, egzersize maruz kalmamış dokularda meydana gelir).

Kanser ve kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olduğundan, aerobik egzersiz büyük olasılıkla en önemli egzersiz tipidir. Aerobik egzersiz ve biber hapı ayrılmaz bir ikili olarak zayıflama programlarında yerlerini alırlar.

Vücut ısındıktan ve biber bitkisel hap kullandıktan sonra (ve siz esneme hareketleri yapıp bolca sıvı tükettikten sonra) ağırlık kaldırmak kas gücünü ve direncini artırmaya, kemik, eklem ve bağ dokularının güçlenmesine yardımcı olur. Bu egzersiz tipi, osteoporoz ve artiriti önlemeye yardımcıdır.

Ağırlık kaldırma egzersizlerinde var olan ekstra kuvvet sebebiyle, doğru tekniğin kullanılması şarttır. Yanlış teknik, aşırı ağırlık ve tekrar ile birleştiğinde, fiziksel hasara yol açabilir. Pürüzsüz, kontrollü hareketler ve istikrarlı bir nefes alıp verme biber hapı diyetleri için şarttır (bu da güç ve kontrole yardımcı olur).

Etiketler: , , ,

Yorum yapın