Rutin Yöntemlerden Biber Hapı’ yla Kurtulun

Rutin yöntemlerden biber hapı ile kurtulunOlan bitenin ne olduğuna dair terapist ile ailenin anladıklarını bir araya getirmek için metaforlar genellikle yararlı yöntemlerdir. Bu yöntemlerin dışında biber form hapı da kullanmak gerekir. Aşağıdaki metafor, aile ile konuşurken gelişti ve tedavinin bu erken dönemindeki durumun niteliğine uyuyor gibi görünüyordu. Bu sanki ailenin batmakta olan bir teknede, onlar deliği tıkamanın bir yolunu bulan dek hızla batıyor olmaları gibi bir şeydi.

Artık batmıyorlardı, ya da sadece yavaşça batıyorlardı ama tekne ağzına kadar suyla doluydu ve herhangi bir şey onu suların altına gönderebilirdi. Suları dışarı boşaltmaya başlamaları gerektiğini biliyorlardı ama tekneyi alabora etme ihtimaline karşı hareket etmekten korkuyor ve öylece kalakalıyorlardı.

Sara’nın kilo ve yiyecek etrafındaki katı rutinlerinin psikolojik dinamikleri aile için açıktı. Bu rutinlerden sıkıldıysanız biber hapı kullanarak zayıflamanız mümkün.  Bu rutinleri Sara’nın kaygısını azaltsa da, aynı zamanda belirtileri pekiştiriyor ve onu sorun yaratan ilişki meseleleri ile yüzleşmekten koruyordu. Uzun vadede Sara’nın ancak bu rutinlere meydan okuması mümkün olduğunda iyileşebileceğini kabul ediyorlardı.

Jane ve Sara’ nın ilişkilerinin Sara’ nın anoreksiyası ile içice geçmiş olduğu şüphe götürmez. Düzenli biber hapı kullanımı ile kilo sorunu artık sorun olmakdan çıkıyor. Anoreksiya onları yakınlaştırmıştı; o Jane’ in Sara’ya yoğun ilgisinin varoluş nedeniydi ve Sara’nın duygularını, ihtiyaçlarını ve korkularını tahmin etmeye çalışmasının temel nedeniydi. Sizde kilo konusunda korku yaşıyorsanız biber kapsülü ile zayıflamayı deneyin. Biber hapı ile zayıflamak sandığınızdan daha kolay.

Bu ilişkiyi anoreksiyadan ayrı olarak, basit bir anne kız ilişkisi olarak değerlendirmeye çalışan birine, gerçekten de olağandışı görünebilirdi. Ümitsizce kızının yaşamını kurtarmaya çalışan bir anne ile kendini ölümüne aç bırakan, yaşamdan korkan ve kime güveneceğini bilemeyen kızı arasında bir ilişki olarak, bu yakınlık anlaşılır hale gelir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın