Sağlık Açısından Yararlı Gıdalar

Sağlığımız herşeyden önce olmalıdır. Öncelikle düzenli şekilde kilo vermek için beslenmek önemlidir. Ayrıca biber hapıda etkili olabilir. Orjinal biber hapları kilo vermek için ideal zayıflama hapıdır. Normal OcakÜstünde pişirmeSuyu kaynatın. Üzerine tahılları ekleyin, kapağını kapatın, ateşi kısın ve tahıllar yumuşayana kadar pişirin. Pişirme süresi boyunca kapağı açmamanız veya karıştırmamanız idealdir.

Biber hapı kullanırken badem, ceviz, susam tohumu, ayçiçeği çekirdeği, kabak çekirdeği veya karabuğday sütü yarım bardak kuruyemiş, çekirdek veya karabuğday 2 bardak su bir tutam stevia tozuyarım çay kaşığı alkol içermeyen vanilya (tercihe bağlı) tercihinize göre kuruyemişleri, çekirdekleri veya karabuğdayı geceden ıslatın. Suyunu süzün. Miksere koyun ve iyice çevirin. Üzerine 1 bardak su ve tatlandırıcı koyun, ardından krema kıvamına gelene kadar karıştırın.

Mikser hala yüksek ayarda çalışırken, kapağındaki boşluktan suyun geri kalanını yavaşça ekleyin. Karıştırın. Bir kase veya ölçü kabının üzerinde karışımı bir süzgecin üzerine koyun. Sütü süzgecin üzerinden sızdırın. Süt tamamen kaseye akana kadar bekleyin. Bu sütü dört veya beş gün boyunca buzdolabında saklayın.

Başarılı şekilde zayıflamak için biber hapı ve alternatif diyet yemekleri ile birlikte olumlu sonuçlar alınabilir. Yani biber kapsülleri sayesinde daha çok lifli gıdalar tercih edilerek kilo verilmelidir.

Hamur kısmı, sebzeli sandviç gibi diğer tariflerde kullanılabilir veya kurutup salataların üzerine serpebilirsiniz. (Sezar salata tarifinde dehidratörde kurutulmuş badem hamuru kullanılmaktadır.) Bu tarif, daha çok miktarda sütle ikiye katlanabilir.(Vanilya süt hazırlamak isterseniz çay kaşığı vanilya ekleyin. Özellikle tatlı bir şey hazırlarken veya gevreğin ya da pişmiş tahılın üzerine süt eklerken bu iyi bir fikirdir.

Etiketler: , ,

Yorum yapın