Sağlık Açısından Zararlı Gıdalar

zararlı gıdalarKilo sorunu yaşayan kişilerin, zayıf olan kişilere göre daha az yemesi gerçekten şaşırtıcı bir durumdur. Ne kadar az yemelerine rağmen kilo veremeyip depresyona giriyorlar. Ancak biber hapı kullanmayı akıl edenler kilolarından kurtulmayı kusuruszca başarabiliyorlar.

Unutmayınız ki sorun az yemek değil, metabolizma hızı ve davranış bozukluklarıdır. Sizlerin yapması gereken metabolizmayı hızlandıracak yöntemleri denemektir. Mesela bu durumda biber kapsülleri çok etkilidir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamayı biber hapı ile başarabilirsiniz.

Sıkı bir diyet sonucunda sindirim bozuklukları yaşanabilir. İçine yeni yağ molekülleri girer, çıkar, kendisine oksijen ve gıda getiren yeni kılcal damarlar oluşur. Dr. Ornish’in çalışmasıyla ortaya çıkan şudur: bedenimizde oluşturduklarımızı ortadan kaldırmak elimizdedir. Elli yaşında kalp krizinden ölen bir kimsenin eline yeni damarlar oluşturmak için sayısız olanak geçmiştir.

Omurgasında Osteoporosis rahatsızlığı olan 70 yaşında bir kadının da sağlıklı bir omurga yapabilmek için sayısız olanağı olmuştur. (Değişim süreci sabit olduğundan olanaklan sayamayız, ama zarar görmüş bir damar ya da arızalı bir kemik birkaç hafta ya da birkaç ay içinde onanlabilir.

Hepimiz sürekli olarak yeni bir beden oluşturuyorken niçin sağlıklı bir damar, sağlıklı bir omurga ya da tam ve sağlıklı bir kimse oluşturmayabilir? Hindistandaki veda geleneğine göre doğanın temelinde yatan güç, zeka’dır. Evren, sonuç olarak bir “enerji çorbası” ya da sadece bir karmaşa değildir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın